W ramach usługi HbbTV, Emitel w ostatnich dniach uruchomił w Multipleksie 8(MUX-8) przekaz regionalnych stacji Polskiego Radia. Nowe stacje dołączyły do propozycji programowych stacji on-line Polskiego Radia, Grupy EuroZET oraz grupy RMF.

Stacji radiowych słuchać  można na odbiornikach telewizyjnych obsługujących usługi HbbTV, podłączonych do Internetu i odbierających sygnał telewizji naziemnej MUX-8. Wystarczy uruchomić aplikację Player poprzez wybranie na pilocie kanału 99.

Technologia HbbTV umożliwia poszerzenie przekazu telewizyjnego o dodatkową treść multimedialną. Oprócz odtwarzania stacji radiowych możliwe jest korzystanie z usług wideo (np. VOD, internetowy streaming live) i dodatkowych usług informacyjnych (rozbudowany przewodnik po programach - EPG, prognoza pogody, wiadomości).

W odróżnieniu do aplikacji typu SmartTV instalowanych na odbiorniku TV, skorzystanie z aplikacji HbbTV na telewizorze nie wymaga jej instalowania, ogranicza się jedynie do wybrania właściwego kanału naziemnej telewizji cyfrowej oraz do przyciśnięcia czerwonego przycisku na pilocie TV.

Emitel.pl

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony