Na początku lipca 2018r. w Zakopanem wystartowało informacyjne Polskie Radio 24. Sygnał emitowany jest na częstotliwości 103,8MHz z obiektu RTON Zakopane-Góra Gubałówka z mocą ERP 100W. Program IV Polskiego Radia powrócił  po 11 latach na Podhale.

25 czerwca rozpoczęło nadawanie w DAB+ okolicznościowe Polskie Radio Literatura, które ma na celu wprowadzenie słuchaczy w atmosferę tegorocznego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Na antenie Polskiego Radia Literatura nie zabraknie słuchowisk konkursowych, rozmów z ich twórcami oraz relacji z najważniejszych wydarzeń, w tym gali finałowej.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs dotyczący emisji programu radiowego na częstotliwość 95,2MHz w Krakowie. Częstotliwość ta była używana w Krakowie przez nadawcę Radia Bajka, jednak została ona odebrana ze względu na zaprzestanie emisji programu. Nowa stacja w Krakowie będzie zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.
Letnia Scena Eski odbędzie się 2 czerwca 2018r. w Niepołomicach. Na scenie wystąpi Agata Dziarmagowska oraz zespół Bracia. Koncert rozpocznie się o 19:30. Letnie Scena Eski w Niepołomicach jest organizowana po raz trzeci. W ubiegłym roku na scenie wystąpiła Monika Lewczuk i Sarsa, a dwa lata temu Kasia Popowska oraz zespół Afromental.
Nadawca stacji RMF FM oraz Emitel(operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej) podpisały w dniu 16 maja 2018 roku 10-letnią umowę o świadczenie usług emisji ogólnopolskiej sygnału radiowego programu RMF FM.
Jak informuje portal fmdx.pl oraz RadioPolska.pl od kilku tygodni na częstotliwości 1602 kHz(tak, w Krakowie nadaje jeszcze stacja radiowa w paśmie AM) a konkretniej na częstotliwości oddalonej o 8-12 kHz wyżej występuje okresowa awaria programu Twojego Radia AM, objawiająca się przesunięciem nośnej w okolice częstotliwości 1608kHz.
7 maja w Studiu im. Romany Bobrowskiej i na antenie Radia Kraków premierowo zaprezentowane zostanie najnowsze słuchowisko Radia Kraków zatytułowane „Suflerka”. Premiera z udziałem zaproszonych gości w Studiu im. Romany Bobrowskiej o godz. 19.00, premiera na antenie Radia Kraków o godz. 20.05. Zapraszamy do słuchania!
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizja podtrzymuje decyzję z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie cofnięcia koncesji Radia Bajka w nadającego w Krakowie na częstotliwości 95,2FM udzielonej w dniu 28 grudnia 2010 r. Powodem cofnięcia koncesji było zaprzestanie nadawania sygnału radiowego pod koniec 2015 roku.

Strona 1 z 52

Początek strony