Początkiem listopada do multipleksu DAB+ nadawanego ze Szczawnicy (Góra Przehyba) została dodana szczecińska rozgłośnia - Radio Super FM. Pozostałe stacje emitowane w Szczawnicy (kanał 10B) w cyfrowej jakości to: RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Radio Profeto, Muzyczne Radio, Radio 7, Trendy Radio, Wasze Radio FM, Radio Imperium, Disco Radio, Mega Radio oraz Radio Nuta.
Radio Profeto rozpoczęło emisję swojego programu w Limanowej na częstotliwości 100,3MHz. Koncesja na nadawanie w Limanowej została wydana 24 września 2020 roku. Sygnał nadawany jest z Krzyża Milenijnego z mocą ERP 500W. Z tej samej lokalizacji korzysta RDN Nowy Sącz emitując program na częstotliwości 105,1 MHz.
W czerwcu został przywrócony cyfrowy multipleks DAB+ emitowany z obiektu RTCN Szczwnica/g.Przehyba na kanale 10B. W multipleksie znajduje się 11 stacji radiowych - RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Radio Profeto, Trendy Radio, Mega Radio oraz wspomniane wyżej Radio Nuta, Disco Radio, Radio Imperium, Radio 7, Wasze Radio FM i Muzyczne Radio emitowanych z przepływnością 128 kbps.
Już w najbliższą niedzielę (9 maja) o godz. 15.05 Radio Kraków zaprasza na premierę nowego słuchowiska. „T.R., R.P., tukan tok, Bóg i bób” jest zapisem niezwykle fascynującej, przyjacielskiej korespondencji Tadeusza Różewicza i Ryszarda Przybylskiego - dwóch wybitnych intelektualistów przełomu wieków. Zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu przyjęli znakomici aktorzy związani z krakowskimi scenami teatralnymi: Feliksowi Szajnertowi (w roli Tadeusza Rożewicza) i Tomaszowi Międzikowi (Ryszard Przybylski) towarzyszy - jako kontrapunkt - Ona (w tej roli Dominika Bednarczyk). Całość wyreżyserował Tomasz Cyz, a muzyka jest dziełem Pawła Sołtysa Pablopavo i Patryka Kraśniewskiego.
5 maja o godzinie 6:00 wystartowało radio SuperNova na częstotliwościach Radia Wawa. Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie nowej stacji o godz. 6:00, był „Początek” od Męskiego Grania. Piosenka rozpoczynała także każde pasmo. SuperNova Kraków nadaje w Krakowie na 88,8 MHz, natomiast SuperNova Nowy Sącz w Nowym Sączu na 92,4 MHz.
Od początku marca nie jest dostępny już multipleks diecezji tarnowskiej emitowany w Szczawnicy oraz Tarnowie. Przyczyną jest wygaśnięcie pozwolenia na emisję eksperymentalną multipleksu ze stacjami nadawanymi w cyfrowej jakości na kanale 10B. W multipleksie emitowane były stacje RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Doxa FM, Radio Fiat, Radio VIA, Radio Profeto, Trendy Radio oraz Mega Radio.
4 marca, po długiej i ciężkiej chorobie, odszedł wieloletni dziennikarz Radia Kraków Andrzej Kukuczka. W Radiu Kraków przeszedł wszystkie stopnie radiowego wtajemniczenia. Pracował jako reporter, wydawca, lektor serwisów informacyjnych, a nawet prowadzący programy sportowe. W końcu osiadł w redakcji muzycznej. Słuchacze Radia Kraków znają go jednak przede wszystkim ze świetnych audycji muzycznych, a także znakomitych radiowych felietonów przybliżających historię II wojny światowej. Wychował niejedno pokolenie na muzyce rockowej, miał niepowtarzalny głos i ogromną muzyczną wiedzę...
Nadawca Radia Wawa 15 września 2020r. wystąpił o zmianę nazwy z WAWA Kraków na SuperNova Kraków emitowanego w Krakowie na częstotliwości 88,8 FM. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy 17 lutego 2021r. Prawdopodobnie nadawca w najbliższym czasie poinformuje oficjalnie o zmianie nazwy.

Strona 1 z 56

Początek strony