30 listopada 2023 roku, o godzinie 18, punktualnie wystartowało Radio FAMKA Kraków z regularną emisją. Inauguracyjną piosenką, jaką usłyszeli słuchacze, była "Całkiem Nowa Bajka" w wykonaniu Kleksa. Po zakończeniu utworu obecni goście przywitali słuchaczy słowami "TU RADIO FAMKA" a następnie rozbrzmiał pierwszy jingiel "Radio FAMKA i Wszystko Gra!", a Natalia Ertman serdecznie powitała słuchaczy.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozpatrzyła wniosek nadawcy International Communication Sp. z o.o. dotyczący zmiany nazwy stacji radiowej z SuperNova na Eska2. Dzięki tej decyzji, już w 2024 roku w województwie małopolskim w Krakowie na częstotliwości 88,8 MHz zabrzmi Eska2 Kraków (obecnie Supernova Kraków), oraz w Nowym Sączu na 92,4 MHz pojawi się Eska2 Nowy Sącz (obecnie Supernova Nowy Sącz).
30 listopada studenckie Radio FAMKA Kraków ruszy pełną parą o godzinie 18:00 (aktualizacja dnia 27.11.2023r), przynosząc ze sobą pełen zakres programów i emocji. Od 9 października, o godzinie 17:00, na częstotliwości 100,5 FM w Krakowie, nadawany jest już sygnał testowy Radia FAMKA. Stacja rozpoczęła emisję testową, prezentując utwór Męskie Granie Orkiestra 2023 - Supermoce.
Studio im. Romany Bobrowskiej wzbogaciło się o wyjątkowy instrument – koncertowy fortepian Steinway D-274, który jest wizytówką legendarnej firmy Steinway&Sons i najczęściej wybieranym fortepianem koncertowym przez największych pianistów świata. Instrument, który 30 października dotarł do Radia Kraków, został zamówiony i wyselekcjonowany w fabryce w Hamburgu, jednej z dwóch na świecie manufaktur Steinway&Sons.
W sobotę 28 października o godz. 18.00 w ramach nowego cyklu „Radio Kraków Live” w  Studiu im. Romany Bobrowskiej wystąpi duet Kępiński >|< Kowalonek. Koncert w Radiu Kraków będzie prapremierowym koncertem promującym materiał z najnowszego albumu artystów zatytułowanego „Kintsugi”, który jeszcze w tym roku ukaże się nakładem wytwórni Kayax. Transmisja z koncertu będzie na antenie Radia Kraków.
W kwietniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała koncesją dla akademickiego Radia Famka, a już w poniedziałek 9 października o godz. 17:00 stacja wystartowała z emisją testową na częstotliwości 100,5MHz w Krakowie. Pierwszym wyemitowanym utworem było Męskie Granie Orkiestra 2023 - Supermoce.  Sygnał emitowany jest z biurowca K1 Błękitek, przy Al. Pokoju 1 w Krakowie.

Z początkiem października 2023r. Polskie Radio uruchomiło nowe nadajniki cyfrowego radia DAB+ w Małopolsce. Nowe nadajniki DAB+ Multipleksu Polskie Radia zostały uruchomione w Rabce-Zdrój oraz Zakopanem.
Od 22 lipca 2023r. cyfrowe rozgłośnie radiowe: Disco Radio, Mega Radio oraz Radio Nuta emitują pasma reklamowe od godziny 6 do 22. Nadawcy rozgłośni DAB+: Radia Nuta (spółka JOŁ RADIO Sp. z o.o.), Mega Radia (spółka HELLO RADIO Sp. z o.o.) oraz Disco Radia (spółka DISCO RADIO Sp. z o.o.) z siedzibą w Bielsku-Białej w kwietniu złożyli wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pismo o możliwość emisji 3 minut reklam w ciągu godziny.

Strona 1 z 63

Początek strony