W czerwcu został przywrócony cyfrowy multipleks DAB+ emitowany z obiektu RTCN Szczwnica/g.Przehyba na kanale 10B. W multipleksie znajduje się 11 stacji radiowych - RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Radio Profeto, Trendy Radio, Mega Radio oraz wspomniane wyżej Radio Nuta, Disco Radio, Radio Imperium, Radio 7, Wasze Radio FM i Muzyczne Radio emitowanych z przepływnością 128 kbps.
Już w najbliższą niedzielę (9 maja) o godz. 15.05 Radio Kraków zaprasza na premierę nowego słuchowiska. „T.R., R.P., tukan tok, Bóg i bób” jest zapisem niezwykle fascynującej, przyjacielskiej korespondencji Tadeusza Różewicza i Ryszarda Przybylskiego - dwóch wybitnych intelektualistów przełomu wieków. Zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu przyjęli znakomici aktorzy związani z krakowskimi scenami teatralnymi: Feliksowi Szajnertowi (w roli Tadeusza Rożewicza) i Tomaszowi Międzikowi (Ryszard Przybylski) towarzyszy - jako kontrapunkt - Ona (w tej roli Dominika Bednarczyk). Całość wyreżyserował Tomasz Cyz, a muzyka jest dziełem Pawła Sołtysa Pablopavo i Patryka Kraśniewskiego.
5 maja o godzinie 6:00 wystartowało radio SuperNova na częstotliwościach Radia Wawa. Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie nowej stacji o godz. 6:00, był „Początek” od Męskiego Grania. Piosenka rozpoczynała także każde pasmo. SuperNova Kraków nadaje w Krakowie na 88,8 MHz, natomiast SuperNova Nowy Sącz w Nowym Sączu na 92,4 MHz.
Od początku marca nie jest dostępny już multipleks diecezji tarnowskiej emitowany w Szczawnicy oraz Tarnowie. Przyczyną jest wygaśnięcie pozwolenia na emisję eksperymentalną multipleksu ze stacjami nadawanymi w cyfrowej jakości na kanale 10B. W multipleksie emitowane były stacje RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Doxa FM, Radio Fiat, Radio VIA, Radio Profeto, Trendy Radio oraz Mega Radio.
4 marca, po długiej i ciężkiej chorobie, odszedł wieloletni dziennikarz Radia Kraków Andrzej Kukuczka. W Radiu Kraków przeszedł wszystkie stopnie radiowego wtajemniczenia. Pracował jako reporter, wydawca, lektor serwisów informacyjnych, a nawet prowadzący programy sportowe. W końcu osiadł w redakcji muzycznej. Słuchacze Radia Kraków znają go jednak przede wszystkim ze świetnych audycji muzycznych, a także znakomitych radiowych felietonów przybliżających historię II wojny światowej. Wychował niejedno pokolenie na muzyce rockowej, miał niepowtarzalny głos i ogromną muzyczną wiedzę...
Nadawca Radia Wawa 15 września 2020r. wystąpił o zmianę nazwy z WAWA Kraków na SuperNova Kraków emitowanego w Krakowie na częstotliwości 88,8 FM. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy 17 lutego 2021r. Prawdopodobnie nadawca w najbliższym czasie poinformuje oficjalnie o zmianie nazwy.
W środę - 10 lutego 2021r. słuchacze większości stacji radiowych mogli usłyszeć specjalny zapętlony komunikat informujący o proteście od godziny 4 nad ranem.

Od początku stycznia 2021 roku stacja OFF Radio Kraków nie jest już dostępna w Multipleksie Diecezji Tarnowskiej (MUX RDN DAB+). Stacja jest emitowana wyłącznie z Multipleksu Polskiego Radia, dostępny min. w Tarnowie i Szczawnicy (tak jak MUX Diecezji Tarnowskiej) z większą mocą ERP i większym zasięgiem niż Multipleks RDN.

Strona 1 z 56

Początek strony