Początek tygodnia zaskoczył wielu słuchaczy Radia FAMKA Kraków. Z uwagi na sesję egzaminacyjną, Radio FAMKA Kraków zdecydowało się na redukcję ramówki do końca września, aby umożliwić studentom – głównym twórcom i współpracownikom stacji – skupienie się na nauce.
RMF MAXX zaprasza na niezapomnianą imprezę w Gorlicach. Już 5 maja Stadion OSiR zamieni się w epicentrum rozrywki. Zagra m.in. Dawid Kwiatkowski i Julia Żugaj!
Niecałe 2 tygodnie trwała awaria nadajnika Radia Ain Karim w Skomielnej Czarnej. Jak informuje nadawca, 1 kwietnia nadajnik na skutek migotania prądu został uszkodzony. Awaria została opanowana i emisja na falach eteru została wznowiona 13 kwietnia.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała chętnych nadawców, którzy chcą ubiegać się o nadawanie w Andrychowie na częstotliwości 90,9 MHz. Wyłoniona stacja radiowa będzie nadawać z mocą ERP 0,35 kW i obejmie zasięgiem gminy: Andrychów, Kęty, Osiek, Polana Wielka, Przeciszów, Wadowice, Wieprz, Zator.

Radio Kraków podpisało umowę z renomowaną instytucją kultury Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku. Fortepian pozostanie w siedzibie rozgłośni, a Radio Kraków wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie realizować muzyczno-edukacyjny projekt, na który złożą się wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na częstotliwość 90,9 MHz w Andrychowie. O nadawanie w Andrychowie ubiegać mogą się nowi nadawcy radiowi lub już istniejący, program może mieć charakter uniwersalny lub wyspecjalizowany.
W tym roku w ferie RMF MAXX odwiedzi w ramach specjalnej trasy najpopularniejsze polskie stoki narciarskie, skąd będzie nadawać program na żywo. W każdej lokalizacji na narciarzy czekać będzie pizzowóz z darmową pizzą, impreza z DJ’em i konkursy z nagrodami.

Od utworu „Całkiem nowa bajka” o północy 10 stycznia 2024 r. rozpoczeło nadawanie Radio ESKA2, która zastąpiło Radio SuperNova. Zmiana była zapowiedziana od końca listopada. Sieć lokalnych rozgłośni skierowana będzie do słuchaczy w wieku 30-49 lat i jest wynikiem realizacji strategii budowania marki parasolowej przez Grupę ZPR Media. ESKA2 nadawać będzie wyłącznie polską muzykę, a wszystko pod hasłem „Najlepsze Polskie Hity”.

Strona 1 z 65

Początek strony