W poniedziałek 11 grudnia po raz szósty z rzędu w RMF Classic startuje akcja „Najpiękniejsza muzyka na Święta”. Stacja całkowicie zmieni repertuar z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przez 24 godziny na dobę, aż do 26 grudnia, RMF Classic grać będzie wyłącznie świąteczne przeboje oraz muzykę, której klimat odpowiada nastrojowi tych wyjątkowych dni.
Trwają obchody przypadającej w tym roku, okrągłej 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada. Z tej okazji Radio Kraków wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym zapraszają na słuchowisko „Serce ciemności” z udziałem Jana Nowickiego i Jerzego Treli, które zwieńczy obchody jubileuszu 90-lecia Radia Kraków. Transmitowana na antenie Radia Kraków premiera słuchowiska w piątek (1 grudnia) o godz. 19.00.
„Lata powyżej zera", nowa książka Anny Cieplak - laureatki Nagrody Gombrowicza i Conrada (Wydawnictwo Znak Literanova), „Ballada o pewnej panience”, czyli wszystkie najważniejsze opowiadania Szczepana Twardocha (Wydawnictwo Literackie) oraz „Zapiski z domu wariatów” - nigdy dotąd niepublikowana w Polsce książka austriackiej pisarki Christine Lavant (Ossolineum) w najbliższym „Sądzie nad książką” zrecenzują Bronisław Maj i Artur Grabowski. Dyskusje poprowadzą Katarzyna Fortuna (Radio Kraków) i Dariusz Kawa (Instytut Książki).
11 listopada w samo południe wystartował nowy projekt - Polskie Radio Chopin w DAB+. Nowa stacja zajęła miejsce Polskiego Radia Rytm. Radio Rytm nadawało od 2013 roku, a Radio Chopin uruchamiane było okazyjnie, teraz jest umiejscowione na stałe.
Wszystkich miłośników poprawnej polszczyzny oraz tych, którzy chcą praktycznie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu polskiej ortografii Radio Kraków, Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów zapraszają w poniedziałek 13 listopada do rywalizacji w drugiej edycji „Otwartego dyktanda dla dorosłych – po polsku o historii”. Rejestracja uczestników w Radiu Kraków (al. Słowackiego 22, II piętro, hol przed Studiem im. Romany Bobrowskiej) od godz. 17.00.
28 września 2017 roku rozpoczęła nadawanie nowa stacja w małopolskim eterze - Radio Profeto.pl . Nowej rozgłośni można słuchać na częstotliwości 92,1MHz w Skomielnej Czarnej oraz okolicach. Sygnał nadawany jest z mocą ERP 100W z góry Parszywka.
Koniec roku w Radiu Kraków to aż sześć premierowych słuchowisk na antenie -  Radio Kraków teatralnie zamyka jubileusz 90-lecia rozgłośni, który przypada w roku 2017.

Strona 1 z 56

Początek strony