Okolicznościowe Radio Kalyna ponownie obecne jest w krakowskim eterze na częstotliwości 98,3 MHz. Stacja nadaje ponownie po 2 miesiącach przerwy. Radio Kalyna retransmituje ukraińskie Radio Promin, nadawcą jest Fundacja Maidan.
Telewizja Polsat (nadawca programu radiowego Muzo FM) zawarła umowę z grupą ZPR Media dotyczącą sprzedaży udziałów w Muzo FM. Dla słuchaczy oznaczać to będzie uruchomienie Eski Rock na częstotliwościach Muzo FM, jeżeli Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyda zgodę na zmianę nazwy.
Z okazji swoich 18. urodzin radio RMF MAXX zmienia logo oraz modyfikuje zapis nazwy, która teraz jest pisana przez dwie litery X. Kolory nowego logo RMF MAXX to melanż neonowego różu i energetycznej czerwieni. Logotyp uwzględnia zarówno nowy znak graficzny „RMF” jak i zmodyfikowany zapis „MAXX” przez dwie litery X.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na nadawanie akademickiej stacji radiowej. Konkurs wygrało Radio Famka, które ubiegało się jako jedyne o częstotliwość 100,5MHz.
Radio Kalyna nadające w Krakowie na częstotliwości 98,3MHz zamilkło o północy 30 sierpnia ze względu na wygaśnięcie pozwolenia okolicznościowego. Stacja retransmitowała ukraińskie Radio Promin. Jak dowiedział się portal Malopolskie-Media.info, nadawca Radia Kalyna stara się o kolejne pozwolenie radiowe. Niewykluczone, że już niedługo Radio Kalyna wznowi nadawanie na kolejny miesiąc.

Radio Kalyna uzyskało zgodę na przedłużenie emisji okolicznościowej do 30 sierpnia (obecne zakończyło się 30 lipca o 23:59). Sygnał nadawany na częstotliwości 98,3MHz, moc ERP uległa zwiększeniu, z 45W do 200W, emisja prowadzona jest z obiektu RON Kraków/Malczewskiego. Stacja retransmituje ukraińskie publiczne Radio Promin FM.
W Krakowie dostępny jest eksperymentalny multipleks DAB+ od firmy DABCOM. W multipleksie dostępne jest 9 cyfrowych stacji radiowych: Radia Kraków Kultura, Muzyczne Radio, Super FM, Radio Jasna Góra, Radio Profeto, Disco Radio, Mega Radio, Radio Nuta oraz Radio Imperium.
W ostatnich dniach Radio Alex z Zakopanego nadawane jest z obiektu RTON Zakopane/Gubałówka zamiast Kasprowego Wierchu. Wraz ze zmiana obiektu nadawczego, zwiększona została moc ERP, z 1kW do 4,5kW oraz obniżona wysokość anteny nadawczej (o ponad 600 metrów).

Strona 1 z 60

Początek strony