Nadawca stacji RMF FM oraz Emitel(operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej) podpisały w dniu 16 maja 2018 roku 10-letnią umowę o świadczenie usług emisji ogólnopolskiej sygnału radiowego programu RMF FM.
Jak informuje portal fmdx.pl oraz RadioPolska.pl od kilku tygodni na częstotliwości 1602 kHz(tak, w Krakowie nadaje jeszcze stacja radiowa w paśmie AM) a konkretniej na częstotliwości oddalonej o 8-12 kHz wyżej występuje okresowa awaria programu Twojego Radia AM, objawiająca się przesunięciem nośnej w okolice częstotliwości 1608kHz.
7 maja w Studiu im. Romany Bobrowskiej i na antenie Radia Kraków premierowo zaprezentowane zostanie najnowsze słuchowisko Radia Kraków zatytułowane „Suflerka”. Premiera z udziałem zaproszonych gości w Studiu im. Romany Bobrowskiej o godz. 19.00, premiera na antenie Radia Kraków o godz. 20.05. Zapraszamy do słuchania!
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizja podtrzymuje decyzję z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie cofnięcia koncesji Radia Bajka w nadającego w Krakowie na częstotliwości 95,2FM udzielonej w dniu 28 grudnia 2010 r. Powodem cofnięcia koncesji było zaprzestanie nadawania sygnału radiowego pod koniec 2015 roku.
Grupa Lagardère sprzedaje swoje aktywa radiowe w Polsce, Czechach, Rumunii i na Słowacji. Nabywcą jest Czech Media Invest. To pierwsza z serii sprzedaży aktywów Lagardère Active planowanych w strategii ogłoszonej przez Arnaud Lagardère 8 marca 2018 roku. Wartość transakcji wyniosła 73 mln euro. 

W lutym br. radio RMF FM zwyciężyło w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Stacja prześcignęła nie tylko inne rozgłośnie, ale też telewizyjne kanały informacyjne i tytuły prasowe – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów.
I Love Radio wraca do akcji sprzed roku. 11 kwietnia w Polski Dzień Radia na antenach wszystkich rozgłośni Grupy Eurozet, Grupy Radiowej Agory, Grupy RMF, Grupy ZPR Media oraz Polskiego Radia zostanie wyemitowany drugi wspólny Charytatywny Blok Reklamowy.
Każdy kiedyś zaczyna i nie zawsze bywa łatwo. Ale zawsze warto. Wystartowała IX edycja MEGAFONU, konkursu Radia Kraków dla młodych wykonawców z Małopolski. Być może to właśnie Ty i Twój zespół staniecie na scenie przed szerszą publicznością 23 czerwca podczas „Wianków. Święta Muzyki”. Potem będzie szansa na zarejestrowanie kilku piosenek w studiu nagrań Radia Kraków.

Strona 1 z 51

Początek strony