1 września wystartowała nowa stacja telewizyjna - 4fun Kids, edukacyjna, zachęcająca do ruchu, z bezpieczną i dostosowaną do wieku najmłodszych treścią. 4fun Kids pojawiło się w miejscu 4fun Gold. Nowy kanał 4fun Kids skierowany jest do dzieci w wieku od jednego do dwunastu lat.
Od 3 września testowany jest MUX5-TEST w Krakowie, w którego skład wchodzą kanały: TVP Kultura HD, TVP Polonia HD i TVP Rozrywka w jakości SD. Sygnał jest nadawany z obiektów Kraków/Chorągwica i Katowice/Kosztowy na kanale 27. Moc ERP w przypadku Małopolski wynosi 80 kW, na Śląsku zaś 30 kW. Aby oglądać programy należy posiadać odbiornik telewizyjny lub dekoder standardzie DVB-T2.
Od 9 czerwca kanał TVP Sport jest ponownie dostępny w jakości HD z multipleksu 3 (MUX-3) w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, a kanał TVP Rozrywka został przeniesiony z MUX-3 do MUX-8. Taka zmiana jest podyktowana zakończeniem projektu "Szkoła z TVP" oraz poprawą sytuacji pandemicznej w Polsce.
W nocy z wtorku na środę - z 2 na 3 czerwca zostały zmienione częstotliwości Multipleksu 3 (MUX-3) w ramach uwalniania częstotliwości 694 - 790 MHz (kanałów 49 - 60) dla telefonii komórkowej. W związku z tym mieszkańcy odbierający MUX-3 na kanałach 50 oraz 58 w województwie małopolskim proszeni są o przestrojenie odbiorników i ręczne wyszukanie programów telewizyjnych na kanale 22
Jeżeli jesteś z Podhala, coraz bardziej przeszkadza Ci wygląd twojej sylwetki i czujesz się z tym źle? Twoją dewizą jest powiedzenie "kochanego ciałka nigdy za wiele"? Jesteś także gotowy na rewolucję w swoim życiu/ Masz dużo samozaparcia i wytrwałości? Nie czekaj, tylko zgłoś się do 2. sezonu programu "Kanapowcy" w TTV!
Stacja TVP HD pojawiła się w Multipleksie 8 (MUX-8) w miejsce TVP Rozrywka (emitowanej jednocześnie przez kilka dni w MUX-3 oraz MUX-8). Kanał TVP HD emitowany jest w jakości SD (dopisek "HD" w tym przypadku jest mylący) w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej.
W sobotę 28 marca br. rozrywkowy program Telewizji Polskiej - TVP Rozrywka pojawił się na Multipleksie 3 (MUX-3). Przy okazji tej zmiany kanał TVP Sport obecny na MUX-3 nie jest już nadawany w jakości HD, lecz w jakości SD - ze względu na ograniczenia pojemnościowe MUX-3. Zmiana ta wynikła z uruchomienia projektu "Szkoła z TVP", gdzie na kanałach TVP emitowane będą materiały z lekcjami dla uczniów. Jednocześnie kanał TVP Rozrywka jest dostępny w MUX-3 oraz MUX-8.
15 lutego o godzinie 19:00 w krakowskiej Tauron Arenie odbył się walentynkowy koncert z królami disco. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie transmisja "na żywo" tego koncertu w TVP2 o 22:15...

Strona 1 z 31

Początek strony