Telewizja Polska nabyła od Polskiego Związku Narciarskiego prawa medialne do transmisji zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem do 2026. Relacje z konkursów będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport oraz w Internecie i na urządzeniach mobilnych.
Rekordowe wyniki Telewizji Polskiej. Widzowie wybrali Sylwestra Marzeń z Dwójką. Najliczniejszą widownię zgromadził występ zespołu Ricchi e Poveri z superhitem „Acapulco”, który w kulminacyjnym momencie obejrzało 7,9 mln widzów*. Średnia widownia koncertu TVP2 wyniosła 6,5 mln osób. Dwójka była liderem dnia spośród wszystkich stacji telewizyjnych.

22 grudnia 2018r. Telewizja Polska uruchomiła w Multipleksie 8(MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T 2 nowe kanały telewizyjne. Widzowie MUX-8 mogą cieszyć się TVP SPORT HD (kanał w wysokiej rozdzielczości) oraz TVP Rozrywka.

W październiku dobiegły  końca zdjęcia do teatru telewizji  „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka, w reż. Roberta Glińskiego, którego producentem wykonawczym jest TVP Kraków. Do spektaklu udało się zaangażować wspaniałych i lubianych aktorów krakowskich, dla których spotkanie po latach na planie było prawdziwą sentymentalną przygodą. Premiera telewizyjna już 17 grudnia 2018r. o godz. 21:00 w Programie 1 TVP.


30 listopada zakończył się Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP – PiK 25. Gospodarzem PiK był w tym roku oddział TVP w Gdańsku. To jubileuszowa edycja konkursu, który obchodzi ćwierćwiecze istnienia. W kolejnym roku Telewizja Kraków została nagrodzona.
Już po raz trzeci Telewizja Polska oraz burmistrz Zakopanego zapraszają na wspólne świętowanie sylwestrowej nocy w stolicy Tatr. W tym roku nie zabraknie również występów największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Sylwester Marzeń z Dwójką oglądało średnio 4,5 mln widzów przed telewizorami.
W najbliższą niedzielę (30 września 2018r) odbędzie się casting do programu "Jaka to melodia?" w Krakowie, w siedzibie Radia Eski przy ul. Wiślnej 12.
Z okazji Mundialu w Rosji, od dnia 7 czerwca 2018r. kanał TVP Sport  dostępny jest w naziemnej telewizji cyfrowej(DVB-T) na Multipleksie 3(MUX-3). Kanał sportowy Telewizji Polskiej zastąpił inny kanał telewizji publicznej - TVP Rozrywka.

Strona 1 z 29

Początek strony