Widzowie Telewizji Polskiej powitają Nowy Rok, oglądając  „Sylwester Marzeń z Dwójką”, który odbędzie się ponownie w stolicy polskich Tatr - potwierdzili to właśnie przedstawiciele Telewizji Polskiej i władz samorządowych Zakopanego.
Dominik Dudek pochodzący z Pasierbca pod Limanową, z drużyny Tomsona i Barona głosami widzów wygrał 13. edycję „The Voice of Poland”. Finalista programu otrzymał tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”, możliwość podpisania kontraktu płytowego oraz 50 tysięcy złotych.
Telewizja Polska uruchomiła kanał telewizyjny TVP 4K w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w jakości Ultra HD (4k) w Multipleksie 6 (MUX-6). W ultra wysokiej jakości transmitowane będą mecze mundialowe w Katarze.
W nocy z 23 na 24 października nastąpiły zmiany w multipleksie Telewizji Polskiej DVB-T2, w miejscu TVP Kultura pojawił się anglojęzyczny kanał TVP World. Kanał TVP Kultura dostępny jest nadal w naziemnej telewizji cyfrowej w jakości HD w DVB-T w Multipleksie 8 (MUX-8).
3 października 2022r wystartował kanał TVP Nauka, nowa stacja dostępna jest w jakości HD w multipleksie DVB-T2 Telewizji Polskiej. Kanał został uruchomiony w miejsce TVP3 Warszawa HD. Wersja regionalna TVP3 nadal dostępna jest w MUX-3 DVB-T.
W czwartek 29 września nastąpiły zmiany w Multipleksie 8 (MUX-8) naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, kanał TVP ABC został usunięty z MUX-8 (kanał ten nadal jest dostępny w jakości HD w MUX-1 DVB-T2), natomiast dla TVP Kultura zwiększono w MUX-8 jakość ze standardowej (SD) na wysoką (HD). Aktualnie kanał TVP Kultura dostępny jest jako jedyny w jakości HD w MUX-8.

HBO przygotowało na krakowskim Wawelu promocję nowego serialu "Ród smoka". Od 19 września do 25 września fani będą mogli zasiąść na Żelaznym Tronie na Wawelu.
We wtorek, 20 września w multipleksie testowym Telewizji Polskiej DVB-T2 pojawił się kanał TVP Polonia HD, na pozycji 19 (jeżeli odbiornik posiada sortowanie LCN).

Strona 1 z 36

Początek strony