Sylwester Marzeń organizowany przez Telewizję Polską odbędzie się na Równi Krupowej w Zakopanem, a nie jak wcześniej zapowiadano przy Wielkiej Krokwi. Taką decyzje podjął zarząd TVP w porozumieniu z władzami miasta. Mieszkańcy i ekolodzy 16 listopada protestowali przeciwko organizacji “Sylwestra z Dwójką” pod Wielką Krokwią. Do tej pory impreza  odbywała się na Równi Krupowej. W tym roku TVP postanowiło przenieść ją w bardziej prestiżowe miejsce – pod znaną skocznię, a jednocześnie pod granice Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Spektakl "Kriton", zrealizowany przy współpracy z TVP3 Kraków w krakowskim Podgórzu, miał właśnie pokaz przedpremierowy, a niebawem będzie go można zobaczyć na kanale TVP Kultura dostępnym bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na Multipleksie 8 (MUX-8) w wysokiej jakości HD. Zdjęcia do spektaklu nagrywane były na terenie dawnego podgórskiego aresztu śledczego w Krakowie.
W nocy z 22 na 23 października TVP Kultura zostanie przeniesiony z Multipleksu 3 (MUX-3) na Multipleks 8 (MUX-8) naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T i zmieni standard nadawania na High Definition (HD). Dzięki podniesieniu jakości nadawania TVP Kultura, odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej zyskają lepszy i ostrzejszy obraz. Również kanał TVP Sport zostanie przeniesiony z Multipleksu 8 (MUX-8) na Multipleks 3 (MUX-3) i zyska jakość HD. Kanał TVP Sport nie będzie już dublowany na MUX-3 oraz MUX-8.
Od 20 września 2019r. można oglądać bezpłatnie kanał informacyjny Polsat News na multipleksie MUX-4 w wersji SD. Niestety, lecz zasięg MUX-4 jest bardzo ograniczony. Multipleks 4 obejmuje swoim zasięgiem Kraków, Skawinę, Tarnów na kanale 33. 

Telewizja Polska nabyła od Polskiego Związku Narciarskiego prawa medialne do transmisji zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem do 2026. Relacje z konkursów będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport oraz w Internecie i na urządzeniach mobilnych.
Rekordowe wyniki Telewizji Polskiej. Widzowie wybrali Sylwestra Marzeń z Dwójką. Najliczniejszą widownię zgromadził występ zespołu Ricchi e Poveri z superhitem „Acapulco”, który w kulminacyjnym momencie obejrzało 7,9 mln widzów*. Średnia widownia koncertu TVP2 wyniosła 6,5 mln osób. Dwójka była liderem dnia spośród wszystkich stacji telewizyjnych.

22 grudnia 2018r. Telewizja Polska uruchomiła w Multipleksie 8(MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T 2 nowe kanały telewizyjne. Widzowie MUX-8 mogą cieszyć się TVP SPORT HD (kanał w wysokiej rozdzielczości) oraz TVP Rozrywka.

W październiku dobiegły  końca zdjęcia do teatru telewizji  „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka, w reż. Roberta Glińskiego, którego producentem wykonawczym jest TVP Kraków. Do spektaklu udało się zaangażować wspaniałych i lubianych aktorów krakowskich, dla których spotkanie po latach na planie było prawdziwą sentymentalną przygodą. Premiera telewizyjna już 17 grudnia 2018r. o godz. 21:00 w Programie 1 TVP.


Strona 1 z 30

Początek strony