Z okazji mistrzostw UEFA EURO 2020 Telewizja Polska uruchomi specjalny kanał TVP 4K (w jakości UHD) w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-5 DVB-T2/HEVC). TVP 4K będzie można oglądać także po zakończeniu rozgrywek EURO aż do 11 sierpnia b.r. 
Z okazji Dnia Dziecka TVP ABC zmieniło swój logotyp oraz stacja przygotowała nową oprawą graficzną, której bohaterami będą znane już małym widzom literkowe zwierzaki.
1 maja 2021 roku Telewizja Polska uruchomiła testową emisję w standardzie DVB-T2/HEVC. Nowy multipleks zasięgiem obejmuje 90% populacji kraju. Programy, które znajdują się w nowym multipleksie to TVP Kobieta HD, TVP Polonia HD, TVP Dokument HD, TVP Kultura HD i TVP Rozrywka SD.
1 maja 2021 roku punktualnie o godzinie 6:00 wystartowała emisja kanału Antena HD (Silver TV) w Multipleksie 1 (MUX-1) w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Program Silver TV przeznaczony jest dla osób powyżej 50 roku życia. Program nadawany jest w jakości HD, w miejsce ATM Rozrywka, który zakończył nadawanie z powodu braku skutecznego przedłużenia koncesji przez nadawcę ATM.
8 marca wystartował nowy kanał lifestylowy od Telewizji Polskiej - TVP Kobieta. Kanał dostępny jest bezpłatnie w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T na multipleksie ósmym (MUX-8), zastępując tym samym program TVP Rozrywka.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 25 lutego 2021 roku rozstrzygnęła konkurs na miejsce w multipleksie 1 (MUX-1) naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał Silver TV od Michała Winnickiego dostępny będzie w związku z nieprzedłużeniem koncesji przez KRRiT dla kanału ATM Rozrywka, ponieważ nadawca nie złożył wniosku o przedłużenie w wymaganym czasie.
W związku z nieprzedłużeniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji bieżącej koncesji na nadawanie kanału ATM Rozrywka TV, która skończyła się z dniem 24.02.2021 r., jak również z brakiem rozstrzygnięcia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konkursu na udzielenie nowej koncesji na nadawanie kanał ATM Rozrywka zakończył nadawanie.
W środę - 10 lutego 2021r. widzowie większości stacji telewizyjnych przez cały dzień mogli oglądać czarne plansze z napisem „Tu miał być Twój ulubiony program” oraz przewijającym się paskiem: „Przepraszamy naszych widzów i partnerów handlowych. Dziękujemy za zrozumienia i wsparcie” zamiast programu emitowanego według ramówki.

Strona 1 z 32

Początek strony