Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę wnioskodawców ubiegających się o dwa miejsca na Multipleksie 8 (MUX-8) naziemnej telewizji cyfrowej. O koncesję na nowe stacje ubiega się trzech polskich nadawców oraz jeden zagraniczny.

18 kwietnia 2024r. nadający kanał CTV9 na Multipleksie 8, zmienił nazwę na ViDoc TV. Kanał dostępny jest nadal na 50 pozycji w LCN naziemnej telewizji cyfrowej. Na kanale ViDocTV widzowie znajdą ponad 1500 godzin premierowych seriali fabularnych i dokumentalnych na start, nowe spojrzenie na film dokumentalny oraz premiery seriali i filmów z globalnych platform streamingowych.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła ponownie konkurs na 2 miejsca w Multipleksie 8 Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T. Do rozdania są 2 miejsca dla nowych kanałów telewizyjnych, o charakterze wyspecjalizowanym. Koncesja udzielona zostanie na 10 lat.

W piątek, 15 marca w Multipleksie 8 pojawił się nowy kanał - CTV9 od spółki RED CARPET TV. Nowa stacja telewizyjna oficjalnie rozpocząć ma nadawanie dopiero w poniedziałek 18 marca, na ten moment jest retransmitowany sygnał "RED TOP TV" z logotypem CTV9 i napisem "EMISJA TESTOWA".
13 marca kanał anglojęzyczny TVP World wrócił do Multipleksu 6 Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Stacja dostępna jest na pozycji 33 według numeracji LCN. TVP World powrócił po blisko trzymiesięcznej przerwie.

Po 6-letniej przerwie program "Młodzież kontra" powraca na antenę TVP3 Kraków oraz TVP Info. Emisja reaktywowanego programu odbywać się będzie w niedzielę o 17:30.
Pod koniec stycznia 2024r. spółka RED CARPET TV uzyskała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie kanału filmowo-dokumentalnego pod nazwą CTV9. Kanał dostępny będzie w przeciągu 2 miesięcy w naziemnej telewizji cyfrowej w MUX-8, na pozycji 50, adresowany do widzów w wieku 30-80 lat.

Urząd Komunikacji Elektronicznej na wniosek spółki Emitel rozpoczął konsultacje dotyczącą zmiany standardu nadawania MUX-8. Operator chciałby aby MUX-8 nadawany był w standardzie DVB-T2 - analogicznie jak pozostałe ogólnokrajowe multipleksy. MUX-8 nadal byłby nadawany w paśmie VHF 174-230MHz.

Strona 1 z 41

Początek strony