Kilka minut po północy 23 maja 2022 roku wyłączone zostały nadajniki DVB-T dla MUX-1, MUX-2, MUX-4 i włączone w nowej technologii DVB-T2 HEVC. Dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej oznacza to nową jakość kanałów (wersja HD - wysoka rozdzielczość), ale też jednorazową operację jak automatyczne wyszukanie kanałów.
23 maja 2022 roku w województwie małopolskim nastąpi przełączenie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-1, MUX-2, MUX-3) z aktualnego standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC (H.265).
Program pierwszy ukraińskiej telewizji publicznej UA1 (UA Perszy) dostępny jest dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, posiadających telewizor z połączeniem do Internetu i standardem HbbTV.
Od czwartku, 24 lutego br. kanał TVP Rozrywka nadawany naziemnie na multipleksie testowym TVP jest dostępny w całej Polsce w jakości HD. Podniesienie jakości TVP Rozrywka do HD ma bezpośredni związek ze zbliżającą się zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC. Jedną z korzyści, jakie niesie za sobą zmiana standardu, jest możliwość umieszczenia większej ilości kanałów w wyższej jakości obrazu na jednym multipleksie.
Podczas posiedzenia 18 lutego 2022 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o przyznaniu koncesji dla programu TVN7 na nadawanie przez kolejne 10 lat. Jak informowaliśmy na początku lutego, stacja rozpoczęła kampanię informującą o pozostałym czasie do wygaśnięcia koncesji TVN Siedem. Pozytywna decyzja o przedłużeniu koncesji została wydana 8 dni przed wygaśnięciem obecnej (mimo, że nadawca złożył wniosek 18 miesięcy wcześniej).
Od 15 lutego w testowym multipleksie MUX-5 DVB-T2 w naziemnej telewizji cyfrowej dostępny jest program TVP3 Warszawa w jakości HD. Program dostępny jest zamiast TVP Polonia HD.
Na antenie TVN 7 rozpoczęła się kampania informująca o pozostałym czasie do wygaśnięcia koncesji TVN Siedem. Koncesja stacji wygasa z dniem 25 lutego 2022 roku.
Stacje telewizyjne jak co roku przygotowują koncerty sylwestrowe, niektóre z nich pasma filmowe, a pozostałe prezentują zwykłą - codzienną ramówkę. Co pojawiło się o północy w stacjach telewizyjnych w naziemnej telewizji cyfrowej? Sprawdziliśmy to dla Was i przedstawiamy wynik w postaci galerii zdjęć.

Strona 1 z 34

Początek strony