W nocy z 18 na 19 grudnia w województwie małopolskim nastąpi przełączenie standardu Multipleksu 3 (MUX-3 należącego do Telewizji Polskiej), z DVB-T na DVB-T2 HEVC w naziemnej telewizji cyfrowej.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę chętnych podmiotów, które chcą nadawać w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Propozycję na 2 nowe kanały złożyła tylko spółka Red Carpet TV.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyłoniła kanał telewizyjny, który zostanie uruchomiony w MUX-1 (Multipleksie 1) naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 (w miejsce przeniesionego już TVP ABC). O miejsce w MUX-1 ubiegało się 3 nadawców z 6 propozycjami nowymi kanałami.
Audycje referendalne wystartują w TVP3 Kraków już w piątek 29 września, natomiast audycje wyborcze w sobotę 30 września. Telewizja Polska SA zgodnie z prawem zapewnia komitetom wyborczym możliwość nieodpłatnego rozpowszechniania audycji wyborczych przed wyborami parlamentarnymi 2023. Ostatnie audycje referendalne oraz wyborcze zostaną wyemitowane w piątek 13 października, tuż przed ciszą wyborczą.
Do opublikowanego przez KRRiT w lipcu 2023r. konkursu na miejsce w MUX-1 zgłosiło się trzech chętnych nadawców z sześcioma propozycjami kanałów telewizyjnych. Miejsce w MUX-1 jest do zagospodarowania po przeniesieniu kanału TVP ABC z MUX-1 do MUX-6.
W czwartek, 7 września w Mrągowie podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody i wyróżniania laureatom 29. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej. Nagrodzony został również oddział Telewizji Polskiej w Krakowie, nadawca kanału TVP3 Kraków.
Dziecięcy kanał TVP ABC punktualnie o północy, w nocy z 3 na 4 września opuścił MUX-1 (Multipleks 1) naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Kanał TVP ABC nadal można odbierać, jednak na innej częstotliwości/multipleksie, a dokładniej na MUX-6 (Multipleks 6). Kanał w MUX-6 dostępny jest w wysokiej rozdzielczości (HD) oraz nadawany w standardzie DVB-T2 (HEVC).
24 sierpnia 2023r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła kolejny konkurs na możliwość nadawania w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej (pasmo VHF), tym razem do dyspozycji są 2 sloty. Nadawcy telewizyjni mogą do 45 dni składać wnioski o ubieganie się na nadawanie nowej stacji telewizyjnej w standardzie DVB-T.

Strona 1 z 39

Początek strony