Play w ostatnich dniach uruchomił nowe nadajniki w województwie małopolskim. Mieszkańcy Zagórza(gmina Babice, powiat chrzanowski) mogą cieszyć się szybkim internetem 4G LTE od Play a mieszkańcy Ropy(gmina Ropa, powiat gorlicki) jeszcze szybszym 4G LTE ULTRA. Na chwilę obecną 4G LTE dociera do 97,6% populacji Polski, a 4G LTE Ultra do 87,7%. Natomiast 5G Ready dostępne jest dla 12,3% populacji.

Już na blisko 4,5 tys. stacji bazowych, z których korzystają klienci Orange działa 4G LTE w paśmie 2100 MHz. Jeszcze na początku ubiegłego roku w paśmie tym działała tylko sieć 3G, jednak Orange podjął decyzję, aby przeznaczyć je częściowo dla sieci 4G. Powód jest prosty – przez sieć 4G przechodzi już 90% transferu danych, a dzięki VoLTE także wiele rozmów, dlatego musi być ona możliwie mocno „dopieszczona”.
Play w ostatnich dniach uruchomił nowe nadajniki w województwie małopolskim. Mieszkańcy Mędrzechowa(gmina Mędrzechów, powiat dąbrowski) mogą cieszyć się szybkim internetem 4G LTE od Play a mieszkańcy Mnikowa(gmina Liszki, powiat krakowski jeszcze szybszym 4G LTE ULTRA. Na chwilę obecną 4G LTE dociera do 97,2% populacji Polski, a 4G LTE Ultra do 86,8%.

Orange Polska przeprowadził w lutym tego roku kolejne testy najnowszej technologii 5G. Uruchomiono pierwsze w Polsce i jedne z pierwszych na świecie urządzenia zgodne ze standardem 3GPP, pracujące na najwyższych planowanych obecnie dla tej sieci częstotliwościach. Operator planuje w tym roku dalsze testy.
Play w ostatnich dniach uruchomił nowe nadajniki w województwie małopolskim. Mieszkańcy Zgłobic(gmina Tarnów, powiat tarnowski), Wójtowa(gmina Lipniki, powiat gorlicki), Wołowic(gmina Czernichów, powiat krakowski), Krempach(gmina Nowy Targ, powiat nowotarski) oraz Wielkich Dróg(gmina Skawina, powiat krakowski) mogą cieszyć się szybkim internetem 4G LTE od Play. Na chwilę obecną 4G LTE dociera do 97,2% populacji Polski, a 4G LTE Ultra do 86,8%.

Play w ostatnich dniach uruchomił nowy nadajniki w województwie małopolskim. Mieszkańcy Zabrzeży(gmina Łącko, powiat nowosądecki) mogą cieszyć się szybkim internetem 4G LTE Ultra od Play. Na chwilę obecną 4G LTE dociera do 96,7% populacji Polski.

Jak informuje Orange, w górskich miejscowościach turystycznych tylko w styczniu użytkownicy pomarańczowej sieci przesłali przez górskie nadajniki ponad 630 TB danych. O 50% więcej niż w styczniu 2018 roku. Tej zimy, od początku grudnia, najbardziej zapracowana była stacja bazowa w centrum Karpacza – w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeszło przez nią blisko 45 TB danych. Druga w kolejce była ta na Gubałówce – 42 TB danych, a trzecia – obsługująca część Zakopanego – Bystre.

Orange Polska zwiększył prędkość i pojemność sieci komórkowej na stokach narciarskich, w ich pobliżu oraz w miejscowościach turystycznych popularnych zimą. Operator udostępnił klientom 10 nowych stacji bazowych, 64 istniejące zostały wyposażone w dodatkowe urządzenia, a w newralgicznych miejscach są ustawione 4 stacje tymczasowe.

Strona 1 z 8

Początek strony