Nagroda specjalna Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. za najlepszy film dokumentalny zgłoszony na PiK24 została przyznana Andrzejowi Ciecierskiemu za film „Biegnę dalej” wyprodukowany przez TVP3 Gdańsk.
W kategorii najlepszy program informacyjny nagrodę główną GRAND PRIX otrzymał zespół „Panoramy Lubelskiej” z TVP3 Lublin. Dwa wyróżnienia otrzymały redakcje „Zbliżenia” TVP Bydgoszcz oraz „Teleskopu” TVP3 Poznań.
W kategorii - autor najlepszego newsa pierwszą nagrodę otrzymali Agata Chyłka, Jarosław Lewandowski z TVP3 Bydgoszcz za materiał „Katastrofa w Giebni”. Drugą nagrodę otrzymał Jakub Biel z TVP3 Opole za materiał „Doradca od spraw ogólnych”. Dwie równorzędne trzecie nagrody przyznano Adamowi Wołkowi z TVP3 Opole za materiał „Sarnowicka Amazonka” oraz Bernadetcie Budzisz-Rogowskiej z TVP3 Gdańsk za materiał „Pedofil ujęty podczas prowokacji”.
W kategorii - autor najlepszego reportażu (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik) drugą nagrodę otrzymał Mikołaj Wawrzeniuk z TVP3 Białystok za reportaż „Sezon na bobry”, trzy równorzędne trzecie nagrody otrzymali Krzysztof Glondys z TVP3 Katowice za reportaż „Fetor” oraz Justyna Andersz-Rychter z TVP3 Poznań za reportaż „Stracili…”. Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Dorota Kaczor-Miszkiewicz z TVP3 Wrocław za reportaż „Pogotowie duszpasterskie”, Andrzej Ciecierski z TVP3 Gdańsk za reportaż „Dzień dobry, dziś” oraz Sławomir Mazur, Katarzyna Sieradzka, Krzysztof Dziewięcki z TVP3 Kielce za reportaż „Miłość w czasach wyklętych”. Pierwszej nagrody nie przyznano.
W kategorii - autor najlepszego programu o tematyce regionalnej pierwszą nagrodę otrzymała Dagmara Drzazga z TVP3 Katowice za program „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności”. Dwie równorzędne drugie nagrody przyznano Annie Duda-Gocel z TVP3 Lublin za program „STOP!Kultura” oraz Łukaszowi Borkowskiemu z TVP3 Lublin za program „Przestrzeń dźwiękowa”. Trzecią nagrodę otrzymał Leszek Wiśniewski z TVP3 Lublin za program „Rotunda – zamojska cela śmierci”. Natomiast dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Alicja Grzechowiak z TVP3 Białystok za program „Patrycja Meunier” oraz Piotr Socha, Katarzyna Kotula z TVP3 Rzeszów za program „Świat według Łukasza”.
W kategorii - najlepszy prowadzący rozmowę/debatę trzy równorzędne drugie nagrody otrzymali: Beata Oryl-Stroińska z TVP3 Poznań za rozmowę w programie „Sportowy weekend”, Marta Pietrasiewicz z TVP3 Lublin za rozmowę w programie „To nas dotyczy”, Grzegorz Boratyn z TVP3 Rzeszów za rozmowę w programie „Miejsce do czytania”.
W tej kategorii przyznano również dwie równorzędne trzecie nagrody: Mariusz Studzienny z TVP3 Opole za rozmowę w programie „Rozmowa dnia” oraz Anna Trzcińska z TVP3 Bydgoszcz za rozmowę w programie „Rozmowa dnia”. Pierwszej nagrody nie przyznano.
W kategorii specjalnej - autor najlepszych zdjęć pierwszą nagrodę otrzymał Kamil Szołtysik z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Powrót”. W tej kategorii przyznano trzy równorzędne drugie nagrody dla: Sławomira Chudowskiego z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wolni poeci”, Witolda Kornasia z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności” oraz Romana Wasiluka z TVP3 Białystok za zdjęcia do reportażu „Partycja Meunier”. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP S.A. to także okazja do wymiany doświadczeń – wydarzeniu towarzyszą warsztaty i wykłady, do dyskusji zapraszani są także autorzy zgłoszonych prac. W tym roku zgłoszeń było ponad 370. Gospodarzem tegorocznego PiK24 jest oddział TVP w Katowicach, który obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia.
TVP.PL