Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na częstotliwość 90,9 MHz w Andrychowie. O nadawanie w Andrychowie ubiegać mogą się nowi nadawcy radiowi lub już istniejący, program może mieć charakter uniwersalny lub wyspecjalizowany.

Stacja, która będzie w przyszłości nadawać na częstotliwości 90,9 MHz musi realizować tematykę lokalną dotyczącą Andrychowa oraz okolicznych miejscowości. Przewidziana moc ERP dla częstotliwości to 0,35 kW, nadajnik obejmie zasięgiem gminy: Andrychów, Kęty, Osiek, Polana Wielka, Przeciszów, Wadowice, Wieprz, Zator. Wnioski o koncesję dla stacji radiowej w Andrychowie można składać w ciągu 45 dni od momentu umieszczenia ogłoszenia w Monitorze Polskim.

W przeszłości częstotliwość 90,9 MHz należała do katolickiego Radia Anioł Beskidów, jednak nadawca zrezygnował z tej częstotliwości.

Dodatkowo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizja ogłosiła również konkurs w okolicznych miejscowościach:
  • 92,7 MHz w Bielsku Białej (moc ERP 0,10 kW)
  • 98,5 MHz w Żywcu (moc ERP 1 kW)

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony