TVP Kraków, Akademia Sztuk Pięknych, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Józef Pilch, wojewoda małopolski, zaangażowali się w stworzenie Centrum Innowacyjnych Technologii. Miałoby zacząć działać od nowego roku akademickiego. Centrum miałoby się mieścić na Krzemionkach, w siedzibie TVP Kraków.

Do centrum miałby zostać przeniesiony z trzech budynków Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych. Sercem Centrum miałby być w przyszłości iLab czyli przestrzeń laboratoryjna, gdzie testowane byłyby nowoczesne technologie i prowadzone projekty edukacyjne z wyższymi uczelniami i szkołami zawodowymi o profilach informatycznych i medialnych.

"Centrum byłoby znaczącym wsparciem dla rozwijającego się i posiadającego siedzibę w Krakowie Ośrodka Mediów Interaktywnych, będącego głównym zapleczem onlinowym całej TVP" – podkreśla Bogdan Wasztyl, dyrektor TVP3 Kraków.

Więcej informacji: www.krakow.tvp.pl

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.


Początek strony