- Całym sercem jestem za realizacją projektów służących dobremu przygotowaniu i obsłudze Światowych Dni Młodzieży. Jest to dla nas wyróżnienie. ŚDM traktujemy jako możliwość pogłębienia działalności misyjnej telewizji publicznej – powiedział Janusz Daszczyński. Podczas rozmowy z metropolitą krakowskim zapewnił o swojej przychylności dla kontynuacji rozpoczętych już rozmów i planów współpracy przy organizacji obsługi medialnej wydarzeń w Krakowie i innych miastach, do których może zawitać Papież Franciszek. - Wierzę, że staniemy na wysokości zadania. Chociaż wyzwanie jest bardzo duże to przecież jednak korzystamy z doświadczenia realizacji podobnych wydarzeń – zapewnił.
- Jesteśmy wdzięczni telewizji – podkreślał Kardynał Stanisław Dziwisz. – Jeśli w mediach, a w tym wypadku w telewizji, nie będzie się mówić o naszych planach i przygotowaniach, to wieść o nich nie dojdzie do ludzi. A przy przedsięwzięciu takim jak ŚDM chodzi także o zainteresowanie i zaakceptowanie przez ludzi tego, co robimy, że jest to słuszne i że służy tak społeczeństwu, jak i Kościołowi – dodał.
Podsumowano podjęte już przez TVP inicjatywy związane z ŚDM – rozpoczęte i przygotowywane programy, m.in.: „Czekamy na Światowe Dni Młodzieży” emitowany w piątki o godz. 16.45 w TVP 1, „Otwórzcie drzwi” w TVP Kraków, a także lokowanie marki w serialach TVP czy przekaz informacji w serwisach.
W spotkaniu z prezesem TVP uczestniczyli także przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM z koordynatorem generalnym bp. Damianem Muskusem oraz Piotr Radziszewski – dyrektor TVP1, ks. Rafał Sztejka SJ - Kierownik Redakcji Programów Katolickich TVP, Marcin Gudowicz – dyrektor Biura Reklamy i Leszek Dziura - dyrektor Oddziału TVP w Krakowie.
Telewizja Polska S.A. jest oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 2 lutego br.
oprac: ek/Biuro Prasowe ŚDM Kraków 2016
foto: ek/Biuro Prasowe ŚDM Kraków 2016