13 marca kanał anglojęzyczny TVP World wrócił do Multipleksu 6 Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Stacja dostępna jest na pozycji 33 według numeracji LCN. TVP World powrócił po blisko trzymiesięcznej przerwie.

Naszym głównym celem jest informowanie świata o tym co dzieje się w Polsce i w otaczającym nas regionie Europy Centralnej i Wschodniej, a zwłaszcza w walczącej Ukrainie. Będziemy objaśniać znaczenie relacjonowanych wydarzeń i dlaczego są one ważne dla reszty świata – mówi Michał Broniatowski, Dyrektor-Redaktor Naczelny TVP World.

TVP World wystartował w listopadzie 2021 r. Misją kanału jest edukacja i popularyzacja tematyki wschodnioeuropejskiej – od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes. Od 11 marca program będzie nadawany z nowego studia, na antenie będą pojawiać się też wiadomości kulturalne oraz wywiady i reportaże, a dziennikarze TVP World będą bezpośrednio relacjonować najważniejsze wydarzenia z regionu.

W planach jest również uruchomienie w najbliższej przyszłości serwisów informacyjnych w języku niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony