Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę chętnych podmiotów, które chcą nadawać w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Propozycję na 2 nowe kanały złożyła tylko spółka Red Carpet TV.

Nadawca grupy Red Carpet TV chciałby w MUX-8 nadawać kanał RCTV oraz CTV9.

Jak poinformował nas Leszek Kułak, członek Rady Nadzorczej Red Carpet Media Group SA, obie zgłoszone przez nas (Red Carpet - przyp.) propozycje dotyczą kanału filmowo - serialowego oraz filmowo-dokumentalnego. Leszek Kułak dodaje również, że kwestie techniczne MUX-8 mają znaczenie ale nie są kluczowe dla projektu.

Multipleks 8 (MUX-8) nadawany jest w paśmie VHF, w standardzie DVB-T. Kanały nadawane są w standardowej rozdzielczości SD. Aktualnie MUX-8 tworzą kanały:
  • Metro
  • Nowa TV
  • WP
  • Zoom TV

Na ten moment niezagospodarowane są 3 miejsca, na 2 miejsca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizja ogłosiła konkurs (na które chętna jest spółka Red Carpet TV), jedno miejsce pozostaje wolne (Telewizja Polsat zgłosiła program W24, jednak zrezygnowała z niego na rzecz propozycji MUX-1).

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony