W czwartek, 7 września w Mrągowie podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody i wyróżniania laureatom 29. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej. Nagrodzony został również oddział Telewizji Polskiej w Krakowie, nadawca kanału TVP3 Kraków.

W kategorii AUTOR NAJLEPSZEGO REPORTAŻU zdobywcą pierwszej nagrody im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik została Monika Meleń z TVP3 Kraków za reportaż „Przyjaźń tak ma”.

Laureatką drugiej nagrody w kategorii AUTOR NAJLEPSZEGO FILMU DOKUMENTALNEGO została Monika Skwirtniańska z TVP3 Kraków za film „Romantyk w sztuce, realista w życiu – Piotr Michałowski”. Trzecią nagrodę otrzymał Piotr Litka z TVP3 Kraków za film „Getto. Likwidacja”. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Klawa z TVP3 Kraków za film „Niespokojny duch Józefa Pitonia”.

Pierwszą nagrodę w kategorii NAJLEPSZY PROGRAM KULTURALNY otrzymali Grzegorz Styła oraz Marek Szczepanek z TVP3 Kraków za program „Skarb Jagiellonów”.
Wyróżnienie otrzymała  Monika Skwirtniańska z TVP3 Kraków za reportaż „63. Krakowski Festiwal Filmowy”.

Laureatem w kategorii specjalnej AUTOR NAJLEPSZEGO MONTAŻU został Igor Kawecki z TVP3 Kraków za montaż filmu „Jeden dzień dłużej”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Jacek Galica z TVP3 Kraków za montaż reportażu „Miłość w czasach wojny” z cyklu „Krzemionki 30. Przystanek reportaż”.

W drugiej kategorii specjalnej AUTOR NAJLEPSZYCH ZDJĘĆ trzecią nagrodę przyznano Kacprowi Solanowi i Bartłomiejowi Gąsienicy z TVP3 Kraków za zdjęcia do programu „Włosy symbolem upięte” z cyklu „Z wieszaka historii”.

W skład jury 29. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej wchodzili: przewodniczący – Mateusz Matyszkowicz, członkowie: Michał Adamczyk, Jacek Karnowski, Mariusz Jarosiewicz, Marek Pyza, Samuel Pereira, Piotr Gursztyn, Maria Stepan, Barbara Włodarczyk, Przemysław Wenerski, Ewa Żmigrodzka, Marcin Tulicki, David Wildstein, Irena Pręcikowska-Chełminiak, Kalina Cyz, Piotr Legutko, Dorota Łosiewicz, Bożena Targosz, Jędrzej Dudkiewicz, Sławomir Woźnica, Grzegorz Rybak, Dariusz Migalski, Radosław Sęp, Marcin Peresada i Krzysztof Wawrzyniak.

Gospodarzem PiK29 był Oddział Telewizji Polskiej w Olszynie, współorganizatorami TVP3 i Biuro Zarządzania Kapitałem Ludzkim.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony