24 sierpnia 2023r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła kolejny konkurs na możliwość nadawania w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej (pasmo VHF), tym razem do dyspozycji są 2 sloty. Nadawcy telewizyjni mogą do 45 dni składać wnioski o ubieganie się na nadawanie nowej stacji telewizyjnej w standardzie DVB-T.

Można powiedzieć, że jest to częściowo powtórzony konkurs z maja 2023 roku (wtedy nadawcy mogli ubiegać się o 3 sloty). Do konkursu na 3 sloty w MUX-8 przystąpiło tylko dwóch nadawców, jednak wnioski od Red Carpet Media Group pozostały bez rozpatrzenia ze względu na braki formalne. Koncesję na 1 slot spośród 3 może uzyskać Telewizja Polsat z kanałem "W24", jednak KRRiT nie opublikowała jeszcze wyników poprzedniego postępowania.

W MUX-8 nadawać może 7 kanałów, z jakością obrazów SD. Aktualnie w MUX-8 obecne są 4 programy: Metro, ZOOM TV, Nowa TV oraz WP.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony