W styczniu 2023 roku kończy się umowa między Telewizją Polską a spółką Emitel (operatorem Multipleksu 8 DVB-T). TVP nie jest zainteresowana dalszym nadawaniem kanałów TVP Kultura i TVP Kobieta w MUX-8. Od 3 stycznia 2022 roku kanały te opuszczą MUX-8 i pojawią się w jakości DVB-T2 w MUX-6 (należącym do TVP).

Programy TVP Kultura oraz TVP Kobieta pozostaną na tej samej pozycji (według sortowania LCN), TVP Kultura na kanale 30 oraz TVP Kobieta na kanale 35. Natomiast będą nadawane w standardzie DVB-T2 w jakości HEVC (dotychczas w MUX-8 w standardzie DVB-T i formacie MPEG-4).

W MUX-8 pozostaną kanały: ZOOM TV, Nowa TV, WP TV, Metro. MUX-8 nadal będzie nadawany w standardzie DVB-T, a na 3 miejsca, które opuści TVP, planowany będzie konkurs przez KRRiT.

Przypomnijmy, iż MUX-8 oraz MUX-3 są nadal nadawane w standardzie DVB-T (pozostałe MUX-1 oraz MUX-2 w standardzie DVB-T2 i jakości HEVC). MUX-8 nadawany jest na częstotliwościach VHF oraz polaryzacji pionowej). W wielu przypadkach do odbioru MUX-8 potrzebna jest specjalna antena oraz zwrotnica.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony