W piątek, 16 września w Białymstoku podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody i wyróżniania laureatom 28. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej. Podczas gali docenieni zostali dziennikarze z naszego regionu, pracujący w TVP3 Kraków.

Wyróżnienie GRAND PRIX im. Piotra Świąca w kategorii NAJLEPSZY PROGRAM INFORMACYJNY otrzymał zespół "Kroniki" TVP3 Kraków.

W kategorii AUTOR NAJLEPSZEGO REPORTAŻU laureatką pierwszej nagrody im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik została Wiktoria Matusz z TVP3 Kraków za reportaż „Tu jest nasz dom”. Reportaż poświęcony jest dwójce bohaterów - Danieli i Andrzejowi, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach i przeżyciach związanych z wojną na Ukrainie.

Zwycięzcą w kategorii AUTOR NAJLEPSZEGO FILMU DOKUMENTALNEGO został Piotr Jaworski z TVP3 Kraków za film „Gra o koronę”, poświęcony postaci kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, polityka, mecenasa sztuki i nauki, założyciela idealnego miasta Zamość.
Trzecią nagrodę w tej kategorii otrzymała również Paulina Guzik z TVP3 Kraków za film „Szklany dom”, który opowiada o kryzysie wykorzystywania seksualnego w Kościele. Kryzys ten, obecny w przestrzeni publicznej od ponad dwóch dekad spowodował istotne reformy, ale i postawił ważne pytania dotyczące pontyfikatu Jana Pawła II i kolejnych papieży. Odpowiedź Papieża Polaka na dramat wykorzystywania ukazuje film „Szklany Dom”.

W kategorii NAJLEPSZY PROGRAM KULTURALNY laureatką drugiej nagrody została Inka Bogucka z TVP3 Kraków za program „Kultura na ludowo", w którym prezentowana jest twórczość ludowa poszczególnych regionów Polski.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony