19 listopada wystartował nowy kanał od Telewizji Polskiej - TVP Dokument dostępny w jakości HD w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 (nie mylić z DVB-T). Testowy multipleks DVB-T2 jest nadawany w Krakowie.

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych.

TVP Dokument to różne oblicze dokumentu: surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie - bo najważniejszy jest człowiek.

Oferta programowa TVP Dokument jest bardzo zróżnicowana – począwszy od własnych, flagowych produkcji dokumentalnych, których emisja rozpocznie się już w styczniu 2021 roku, poprzez „Weekendy z BBC” (w soboty i niedziele od godz. 14:30 do godz. 18:30), produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne.

W weekendy o godz. 20.20 widzowie TVP Dokument będą mogli oglądać znakomite, utytułowane w ostatnich latach pełnometrażowe filmy dokumentalne. W soboty emitowane będą filmy zdobywające liczne nagrody na festiwalach międzynarodowych („Sól ziemi”, „Kraina miodu”, „Projekt Nim”, „Agonia”), a w niedziele kinowe filmy biograficzne („Pavarotti”, „Diego Maradona”, „Po złoto”, „Mystify: Michael Hutchence”).

TVP.pl

Komentarze  

#1 Daniel 2020-12-01 15:49
15 km od Chorągwicy. Odbiór idealny. Nowa Huta. :-)
Cytować

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony