Rekordowe wyniki Telewizji Polskiej. Widzowie wybrali Sylwestra Marzeń z Dwójką. Najliczniejszą widownię zgromadził występ zespołu Ricchi e Poveri z superhitem „Acapulco”, który w kulminacyjnym momencie obejrzało 7,9 mln widzów*. Średnia widownia koncertu TVP2 wyniosła 6,5 mln osób. Dwójka była liderem dnia spośród wszystkich stacji telewizyjnych.

– Dziękuję widzom Telewizji Polskiej za ten sukces. Fantastyczne historyczne zwycięstwo.  6,5 mln widzów średnio oglądało  koncert, wydawało się, że zeszłoroczny rekord z Luisem Fonsi jest nie do pobicia. Sukces nie byłby możliwy bez fantastycznej pracy całego zespołu TVP. Chciałbym podziękować też za fantastyczne przygotowanie artystom, nikt nie zawiódł. Reżyserowi Konradowi Smudze, który po raz trzeci  wykonał pracę na najwyższym poziomie,  Adamowi Tyszce za piękne oświetlenie i Giorgiosowi Stylianou-Matsisowi za zjawiskową scenografię. Ważne było to, że telewizja prezentowała wielopokoleniowość artystów.  Od Roksany Węgiel po Al Bano. Telewizja publiczna jest po to, by nie wykluczać żadnego gatunku muzyki. Dziękuję też prowadzącym. TVP, zanim zostałem prezesem, siedem razy z rzędu przegrywała Sylwestra. Od trzech lat wygrywa, dlatego że potwierdziła się intuicja zbudowania nowego formatu Sylwestra Narodowego. Tego dnia Polacy chcą być razem, tu u podnóża Tatr.  Dziękuję  miastu Zakopane lojalnemu partnerowi – powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP podsumowując wczorajsze wydarzenie na specjalnym briefingu prasowym.  Zaprosił też widzów Dwójki do Zakopanego już 31 grudnia 2019. Leszek Dorula, burmistrz miasta podkreślił, że wczorajsza impreza była bardzo bezpieczna, choć bawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób. Podziękował mieszkańcom Zakopanego  za wspaniałe przyjęcie gości.

Na tegorocznym Sylwestrze Marzeń z Dwójką Polacy bawili się przy najgorętszych przebojach Alvaro Solera, Sławomira i Kajry oraz Zenona Martyniuka. Wystąpili też: Golec uOrkiestra, Gromee, Lukas Meijer, Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Boys, Weekend, Komodo, Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri, Thomas Anders, Arrival from Sweden, Ania Dąbrowska, Natalia Szroeder, Sylwia Grzeszczak, Liber, Margaret, Papa D, Rafał Szatan, Shanguy, Marcin Sójka, Michał Szczygieł i Mateusz Mijal.

Świetni wykonawcy, najgorętsze hity sprawiły, że Telewizja Polska zapewniła widzom najlepszego Sylwestra. Sylwester Marzeń z Dwójką poprowadzili: Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel, Izabela Krzan, Ida Nowakowska, Norbi i Damian Michałowski.

Współorganizatorem Sylwestra Marzeń z Dwójką było miasto Zakopane. Sponsorzy: PGE Polska Grupa Energetyczna, Sokołów, Zbyszko. Partnerem wydarzenia i Przewoźnikiem Narodowym był PKP Intercity. Patroni medialni: Radio Zet, Tele Tydzień, Wirtualna Polska i Super Express.

*wg Modelu Oglądalności Rzeczywistej

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony