W październiku dobiegły  końca zdjęcia do teatru telewizji  „Chłopcy” Stanisława Grochowiaka, w reż. Roberta Glińskiego, którego producentem wykonawczym jest TVP Kraków. Do spektaklu udało się zaangażować wspaniałych i lubianych aktorów krakowskich, dla których spotkanie po latach na planie było prawdziwą sentymentalną przygodą. Premiera telewizyjna już 17 grudnia 2018r. o godz. 21:00 w Programie 1 TVP.

Tytułowych chłopców zagrali –Jerzy Trela, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Edward Lubaszenko oraz Tadeusz Kwinta, hrabinę de Profundis – Urszula Popiel, Narcyzę Kalmitową – Anna Dymna, siostry zakonne – Elżbieta Karkoszka i Anna Radwan.  W spektaklu po raz pierwszy na ekranie pojawi się także studentka AST w Krakowie, Melania Grzesiewicz.

Zdjęcia realizowane były na terenie opactwa w Staniątkach, którego niezwykłe wnętrza  z pewnością zachwycą widzów. Scenografię przygotowała Monika Wanura – Kurosad z pomocą Radosławy Burdzy, kostiumy Zofia de Ines Lewczuk  i Barbara Guzik, za zdjęcia odpowiadał Adam Sikora, a muzykę skomponował Zygmunt Konieczny.

Krakow.tvp.pl

 

 

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony