30 listopada zakończył się Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP – PiK 25. Gospodarzem PiK był w tym roku oddział TVP w Gdańsku. To jubileuszowa edycja konkursu, który obchodzi ćwierćwiecze istnienia. W kolejnym roku Telewizja Kraków została nagrodzona.

Zwycięzcą w kategorii "Najlepszy program publicystyczny" został program "Kryptonim Muzeum - szlak Armii Krajowej" autorstwa Sylwestra Szefera. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali także Judyta Syrek za cykl "Sekrety Mnichów", w którym rozmawia z ojcem Leonem Knabitem o najważniejszych aspektach ludzkiego życia, oraz Paweł Sroka za autorski program "Niecodziennik". Nagrodzony został odcinek przedstawiający historię dwóch ratuszowych zegarów: tarnowskiego i nowosądeckiego.

W Kategorii "autor najlepszego programu na temat 100-lecia odzyskania niepodległości" zwycięzcą został Paweł Sroka, autor filmu "Burmistrz niepodległości" poświęconego postaci Tadeusza Tertila. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Monika Skwirtniańska za "Morskie Oko Nasze" - film opowiadający historię trwającego dziesiątki lat sporu Polski i Węgier o Morskie Oko, oraz Magdalena Curzydło - autorka programu "Niepodległa, nieodległa" poświęconego świątnikom wawelskim.

Krakow.TVP.pl

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony