Wielu z Was zastanawia się jak to naprawdę jest z tą telefonią komórkową. Słyszymy, że telefonia komórkowa zabija od pojawienia się pierwszego telefonu komórkowego. Najwięcej wątpliwości budzą nadajniki(BTSy). Redakcja portalu Małopolskie-Media postanowiła się temu przyjrzeć.

Twierdzenie, że nadajniki telefonii komórkowej (tzw. BTS-y) powodują, że kury przestają znosić jajka, a krowy nie dają mleka nie jest prawdziwe. W czasach wybudowania BTSa na Dolnym Śląsku anteny nadawcze jednego z operatorów jeszcze nie działały, a operator został zasypywany skargami od mieszczan z powodu spadku produkcji. Prawdą jest to, że anteny telefoniczne pracują na takich samych zasadach korzystając ze wszechobecnego promieniowanie elektromagnetycznego.

Nie prawdą jest również, iż promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez nadajniki telefonii komórkowej(BTSy) powoduje raka. BTS jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego, ale faktem jest to, że nie jest ono w naszym otoczeniu niczym wyjątkowym, przebywanie w promieniu kilku metrów od BTSa może wywoływać tylko ból głowy, ewentualnie mdłości.

BTS-y są szkodliwe dla zdrowia często stawiane są szybciutko w tajemnicy przed lokalną społecznością. Błąd! aby postawić nadajnik telefonii komórkowej potrzebne jest pozwolenie budowlane, na które trzeba trochę czekać. Na samym początku Sanepid wykonuje pomiary w okolicach miejsca, w którym ma zostać postawiony BTS.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony