Serwis SpeedTest.pl opublikował ranking szybkości internetu mobilnego za pierwszy kwartał 2023. Plus, który od dawna dominuje w kategorii 5G, wszedł na pierwsze miejsce w całościowym, ogólnym rankingu internetu mobilnego. Ranking SpeedTest.pl przygotowany został na podstawie ponad 800 tys. testów obejmujących wszystkie technologie internetu mobilnego, czyli 5G, 4G i 3G, u wszystkich operatorów w Polsce.

Od momentu uruchomienia technologii 5G Plus zdecydowanie wyprzedza pozostałych operatorów w tej kategorii. Dzięki udostępnieniu w marcu tej technologii wszystkim użytkownikom Plusa i Plusha posiadającym odpowiednie urządzenie oraz rozbudowie zasięgu, 5G Plusa stało się powszechnie dostępne, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości dostępu do internetu w naszym kraju.

Wyróżniający się zdecydowanie najwyższą prędkością pobierania danych internet 5G w coraz większym stopniu staje się więc podstawowym internetem dla klientów Plusa. Potwierdzają to marcowe wyniki rankingu SpeedTest.pl, w którym Plus zajął pierwsze miejsce nie tylko w kategorii 5G, ale również w ogólnym rankingu szybkości internetu mobilnego. Zestawienie powstało na bazie 815 tys. pomiarów prędkości wykonanych w sieciach wszystkich operatorów mobilnych w aplikacjach dla Android i aplikacji dla iOS.
Jak widzimy w powyższej tabeli, liderem w rankingu internetu mobilnego w pierwszym kwartale jest sieć Plus z wynikiem pobierania 44,6 Mb/s, wysyłką 10,5 Mb/s oraz pingiem 37 ms. Użytkownicy sieci Plus w pierwszym kwartale wykonali 174 tysiące testów. Drugie miejsce zajmuje sieć T-Mobile z wynikiem pobierania 44,2 Mb/s, wysyłką 12,2 Mb/s oraz pingiem 30 ms. Użytkownicy magentowej sieci wykonali 176 tysięcy testów. Trzecie miejsce zajmuje sieć Play z wynikiem pobierania 43,5 Mb/s, wysyłką 12,8 oraz pingiem 29 ms. Użytkownicy fioletowej sieci wykonali najwięcej testów - 279 tysięcy. Tabelę zamyka na czwartym miejscu sieć Orange z wynikiem pobierania 43,4 Mb/s, wysyłką 11,6 Mb/s oraz najniższym pingiem 28 ms, użytkownicy pomarańczowej sieci wykonali 186 tysięcy testów.

Pełną dominację Plusa pod względem szybkości ściągania danych widać w zestawieniu wyników pomiarów w najnowocześniejszej i najszybszej technologii 5G.
Liderem rankingu prędkościowego w technologii 5G w pierwszym kwartale jest sieć Plus z wynikiem pobierania 138,0 Mb/s, wysyłką 17,8Mb/s oraz pingiem 33 ms. Użytkownicy Plusa w technologii 5G wykonali 20 tysięcy testów. Drugie miejsce zajmuje Play z wynikiem pobierania 70,3 Mb/s, wysyłką 27,4 Mb/s oraz niskim pingiem 25 ms. Użytkownicy fioletowej sieci wykonali 19 tysięcy testów. Trzecie miejsce zajmuje Orange z wynikiem pobierania 65,5 Mb/s i wysyłką 26,8 Mb/s oraz niskim pingiem 25 ms, użytkownicy Orange wykonali tylko 7 tysięcy testów. Tabelę zamyka na czwartym miejscu T-Mobile z wynikiem pobierania 62,2 Mb/s, wysyłką 24,3 Mb/s oraz pingiem 28 ms. Użytkownicy magentowej sieci wykonali 14 tysięcy testów.

Plus.pl

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony