W związku z koronawirusem zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne. Poniżej publikujemy dane dla polskich sieci komórkowych - Play oraz T-Mobile. Jak zapewniają operatorzy, są oni przygotowani na zwiększony ruch związany z konronawirusem (kontakt z rodziną oraz aktywnością zawodową).

Play - stan na 15 marca 2020r.
Natężenie ruchu głosowego wzrosło o 30%.
Ruch transmisji danych wzrósł o 40% w ciągu dnia, wieczorami powraca do standardowego poziomu.

Jak informuje operator sieci Play, dział techniczny operatora nieustannie monitoruje i optymalizuje funkcjonowanie sieci, aby zapewnić niezakłócony dostęp do świadczonych usług. Sieć Play została zaprojektowania w sposób, który uwzględnia jej większe niż standardowe wykorzystanie, tak jak na przykład w Sylwestra lub podczas największych wydarzeń sportowych.


T-Mobile - stan na 18 marca 2020r.
Wzrost połączeń głosowych o 40% niż na początku marca.
Ruch transmisji danych wzrósł o 25%.
Wzrósł również średni czas połączenia o 25% w dni powszednie i 60% w weekend.

Największy wzrost połączeń głosowych obserwowany jest w godzinach 9:00 - 15:00, z nowym dobowym szczytem liczby połączeń w godzinach 10:00 - 11:00.
Największe wzrosty transmisji danych widoczne są w godzinach 8:00 - 14:00. Niezmienione pozostały godziny szczytu korzystania z usług transmisji danych, które przypadają na godziny późno popołudniowe i wieczorne.


Plus - stan na 13 marca 2020r.
Operator nie podaje danych statystycznych, lecz zapewnia, że istniejąca infrastruktura sieci Plus jest przygotowana na obsłużenie rosnącego w ostatnich dniach ruchu głosowego oraz większej ilości transferowanych danych. Zasoby technologiczne Grupy Polsat umożliwiają zachowanie wysokiej jakości świadczonych usług również w sytuacji zwiększonego obciążenia sieci. Ponadto Plus podjął dodatkowe działania mające na celu zwiększenie potencjału sieci i świadczonych usług. Kolejne rozwiązania usługowe i technologiczne będą wprowadzane na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji.


Orange - brak informacji


Źródła:

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony