7 maja w Studiu im. Romany Bobrowskiej i na antenie Radia Kraków premierowo zaprezentowane zostanie najnowsze słuchowisko Radia Kraków zatytułowane „Suflerka”. Premiera z udziałem zaproszonych gości w Studiu im. Romany Bobrowskiej o godz. 19.00, premiera na antenie Radia Kraków o godz. 20.05. Zapraszamy do słuchania!


„Suflerka” to nowy, niepublikowany dotąd tekst dramatyczny Ewy Lipskiej - jednej z najważniejszych współczesnych pisarek, autorki kilkudziesięciu tomów wierszy, dramaturga, felietonistki, laureatki wielu nagród literackich i jurorki w poetyckich konkursach.

W prapremierowym wykonaniu „Suflerki” w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków w roli tytułowej zobaczymy i usłyszymy Annę Polony, legendę polskiego teatru. Partnerować jej będą: aktorka Starego Teatru i pedagog Akademii Sztuk Teatralnych Ewa Kaim oraz Andrzej Mrowiec. „Suflerkę” wyreżyseruje prof. Józef Opalski, wykładowca akademicki i ceniony reżyser.  „Suflerka” to autotematyczna opowieść o teatrze, osadzona w realiach współczesności. Jak mówi Józef Opalski, „główna bohaterka spędziła w teatrze całe życie, a teatr jest dla niej wszystkim. Spektakl opowiada o walce tej wspaniałej kobiety z rzeczywistością "nowoczesnego" teatru, w którym nie umie się odnaleźć, chociaż próbuje go zrozumieć”.  

Prezentacji „Suflerki” w Studiu im. Romany Bobrowskiej towarzyszyć będzie uroczystość wręczenia nagród Radia Kraków za najważniejsze wydarzenia kulturalne roku 2017:  Marek i Supermarki Radia Kraków.

Partner główny: Miasto Kraków.
Partnerzy: Kraków Airport, PKP Intercity.

 „Suflerka” - słuchowisko na podstawie tekstu Ewy Lipskiej.
Wystąpią: Anna Polony, Ewa Kaim, Andrzej Mrowiec.
Reżyseria: Józef Opalski.
Poniedziałek, 7 maja 2018 r.
Prapremierowe wykonanie „Suflerki”  w Studiu im. Romany Bobrowskiej połączone z uroczystością wręczenia  Marek i Supermarki Radia Kraków za 2017 rok - godz. 19.00.
Premiera słuchowiska na antenie Radia Kraków - godz. 20.05.

Szczegóły: http://www.radiokrakow.pl/nasze-akcje/sluchowiska/suflerka/

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony