W lutym br. radio RMF FM zwyciężyło w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Stacja prześcignęła nie tylko inne rozgłośnie, ale też telewizyjne kanały informacyjne i tytuły prasowe – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów.

Na doniesienia zdobyte przez dziennikarzy RMF FM inne media powoływały się aż 2688 razy. Były to odwołania zarówno do newsów zdobytych przez reporterów jak i do wypowiedzi gości Roberta Mazurka, Marcina Zaborskiego i Krzysztofa Ziemca prowadzących w rozgłośni wywiady polityczne.

Na drugim miejscu w rankingu znalazła się telewizja TVN 24 (2259 cytowań), a na trzecim – dziennik „Rzeczpospolita” (1931).

Kolejna w zestawieniu rozgłośnia radiowa – Radio ZET – uplasowała się na miejscu 6. z wynikiem 1300 cytowań.

Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio, telewizji oraz portali internetowych w których padały nazwy mediów: tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych, stacji telewizyjnych lub tytuły ich programów.

Analiza obejmuje wszystkie przekazy, w których cytuje się lub powołuje na doniesienia, które pierwotnie pojawiły się w innych środkach przekazu. Do raportu są kwalifikowane publikacje odwołujące się do artykułów, wypowiedzi, stwierdzeń, które pojawiły się na łamach bądź antenie innego medium, pod warunkiem, że nie są omawiane w kontekście przeglądu mediów oraz nie są przedrukiem z innego medium.

Grupa RMF

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony