„Lata powyżej zera", nowa książka Anny Cieplak - laureatki Nagrody Gombrowicza i Conrada (Wydawnictwo Znak Literanova), „Ballada o pewnej panience”, czyli wszystkie najważniejsze opowiadania Szczepana Twardocha (Wydawnictwo Literackie) oraz „Zapiski z domu wariatów” - nigdy dotąd niepublikowana w Polsce książka austriackiej pisarki Christine Lavant (Ossolineum) w najbliższym „Sądzie nad książką” zrecenzują Bronisław Maj i Artur Grabowski. Dyskusje poprowadzą Katarzyna Fortuna (Radio Kraków) i Dariusz Kawa (Instytut Książki).

Środa, 15 listopada, godz. 18.00 studio im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków. Wstęp wolny. Do udziału w debacie zapraszamy również publiczność. Więcej o tytułach listopadowego „Sądu nad książką”: http://www.radiokrakow.pl/kultura/cieplak-twardoch-i-lavant-w-listopadowym-sadzie-nad-ksiazka/
„Sąd nad książką”, środa 15.11, godz. 18.00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.  Wstęp wolny. Transmisja wideo dyskusji na www.radiokrakow.pl  od godz. 18.05.
„Sąd nad książką” w audycji „Koło Kultury” Radia Kraków w czwartek 16 listopada po godz. 21.00.


„Sąd nad książką" to krytycznoliteracki program Radia Kraków i Instytutu Książki realizowany z udziałem publiczności w formie otwartej debaty. Podczas audycji zaproszeni krytycy i publiczność zgromadzona w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków spierają się o wybrane do dyskusji tytuły. Wśród prezentowanych raz w miesiącu tytułów znaleźć można zarówno głośne premiery i utwory uznanych autorów, ale też tytuły debiutantów, prozę i poezję, książki szeroko omawiane, jak również niszowe wydawnictwa. Zachętą do udziału w dyskusji są książki, którymi podczas każdego „Sądu” nagradzani są najaktywniejsi uczestnicy debaty.

Projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa”.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony