Francuski pisarz skandalista Michel Houellebecq, rockmenka i ikona amerykańskiej popkultury Patti Smith oraz królowa polskiej powieści historycznej Elżbieta Cherezińska będą bohaterami kolejnego "Sądu nad książką" w Radiu Kraków. Stacja zaprasza w środę 21 grudnia o godz. 18.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Wstęp wolny.

Krytycy literaccy, Paulina Małochleb  i Artur Grabowski osądzą trzy książki:
-  „ Interwencje 2” Michela Houellebecqa,
-  „Pociąg linii M” Patti Smiith,
-  „Królową” Elżbiety Cherezińskiej.

Do udziału w „Sądzie nad książką” zapraszamy również publiczność. Najbardziej aktywni uczestnicy dyskusji dostaną omawiane tytuły.
Dyskusję poprowadzi Katarzyna Fortuna, dziennikarka Radia Kraków oraz Dariusz Kawa z Instytutu Książki.

Transmisja wideo dyskusji na www.radiokrakow.pl  od godz. 18.05.  

Dr Paulina Małochleb – krytyczka, badaczka literatury i blogerka. Sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Autorka książki „Przepisywanie historii. Powstanie styczniowe w powieści polskiej w perspektywie pamięci kulturowej”. Pisze dla "Fa-artu", "Nowych Książek", "Odry", "Twórczości", "Znaku", stale współpracuje z programem o książkach „Koło kultury” na antenie Radia Kraków. Laureatka Nagrody Prezesa Rady Ministrów 2014. Prowadzi blog krytykanaostro.blogspot.com.

Dr hab. Artur Grabowski – poeta, dramaturg, eseista, prozaik, twórca teatralny, krytyk literacki, pracownik naukowy Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor pięciu m.in. tomów wierszy, dwóch tomów dramatów i książki Herbert-Hermes o twórczości Zbigniewa Herberta w kontekście porównawczym. Autor prozy fabularnej i biograficznej, a także wykładowca uniwersytetów amerykańskich w Chicago, w Seattle, w Buffalo. Stale współpracuje z miesięcznikiem „Teatr”, jest współredaktorem naukowym serii „Dramat polski. Reaktywacja” wydawanej przez IBL PAN. Twórca warsztatów teatralnych w Polsce, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych i w Indiach. Autor przekładów poezji z angielskiego i włoskiego.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony