Do tej pory w serwisie www.radiokrakow.pl znaleźć można było zapisy audio wszystkich rozmów, teraz dzięki podcastom użytkownicy mają do nich dostęp w dowolnym czasie i miejscu. Co ważne - bez konieczności śledzenia strony i szukania pojawiających się na niej newsów. Użytkownik strony Radia Kraków nie musi już zatem sam szukać interesujących go rozmów lub kontrolować, czy na stronie pojawiła się nowa rozmowa - dzięki funkcji subskrybcji każdy nowy podcast pojawi się natychmiast i automatycznie na jego komputerze i będzie mógł ją odtworzyć na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie czy odtwarzaczu MP3
Pod każdą zamieszczoną rozmową, których dziennie na stronie www.radiokrakow.pl publikowanych jest co najmniej kilka, pojawił się przycisk "Pobierz nagranie" – dzięki temu podcast zapisać można na dysku komputera lub w telefonie. Wszystkie podcasty są dostępne także na liście: http://www.radiokrakow.pl/podcast/rozmowy , a każdy nowo opublikowany automatycznie się na niej pojawia.
„Dbając przede wszystkim o poziom i jakość naszego programu, mamy świadomość, jak ogromne znaczenie w dystrybucji treści ma dziś Internet – mówi Przemysław Bolechowski, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków. - Dlatego cały czas pracujemy nad unowocześnianiem naszego serwisu oraz rozwojem mediów społecznościowych, tak aby nasza oferta była coraz bardziej atrakcyjna również dla wymagającego internauty, który jest ważnym odbiorcą treści Radia Kraków. Również dzięki temu budujemy mocną pozycję jako najlepsze lokalne radio informacyjne w Małopolsce”.
Strona www.radiokrakow.pl notuje ciągły wzrost: rok do roku aż o 30%, zarówno jeśli chodzi o sesje, jak i użytkowników. Ogromną popularnością cieszy się także profil Radia Kraków na Facebooku – ten ma już prawie 63,5 tysiąca fanów, najwięcej spośród wszystkich rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.