Piszemy o tym pierwsi 19 lutego nastąpi podpisanie umowy pomiędzy radiem RDN Małopolska (pierwszym komercyjnym operatorem multipleksu DAB+ w Polsce) i Radiem Kraków, dzięki której na platformie DAB+ ze Szczawnicy w najbliższym czasie rozpocznie nadawanie Off Radio Kraków. Przypominamy, że dotychczas na multipleksie znalazły się, poza radiem RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz także: Radio DOXA FM (Opole), Radio eM 107,9 FM (Kielce), Radio VIA (Rzeszów).  

Off Radio Kraków - program Radia Kraków, dostępny wyłącznie za pomocą cyfrowych odbiorników i w internecie, nadawany od stycznia 2015 roku.

Digital Audio Broadcasting (DAB) – technologia pozwalająca nadawać programy radiowe w formie cyfrowej, używana w 21 krajach, głównie w Europie. W Polsce korzysta z niej Polskie Radio oraz stacje zebrane na multipleksie RDN posługujące się nowoczesną wersją standardu (DAB+). Do końca 2020 roku naziemne nadajniki cyfrowe Polskiego Radia mają pokryć swoim zasięgiem obszar całego kraju.

RDN.PL

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony