„Jeżdżę jak baba”, „Inteligencją nie grzeszę”, „Noszę  skarpety do sandałów”, „Najpierw masa, potem masa” –  na finał akcji Radia Kraków „Stop językowi agresji” już w najbliższą środę do „Tygodnika Powszechnego” dołączone zostaną tatuaże z kalkami językowych stereotypów zilustrowane zabawnymi grafikami. Naklej i powiedz „ZMIENIAM TO”.

Akcja pod hasłem "ZMIENIAM TO. Nie kopiuj bezmyślnie stereotypów" jest kolejną odsłoną szeroko zakrojonej kampanii społecznej, którą od kilku tygodni Radio Kraków prowadzi na antenie (programy, dyskusje, debaty),  w Internecie - na stronie internetowej, na radiowym Facebooku, jak również poprzez działania promocyjne (kampania plakatowa) i projekty artystyczne, w tym głośną premierę spektaklu radiowego Mai Kleczewskiej "Hejt Radio". Na finał kampanii Radio Kraków proponuje wielką akcję tatuowania - naklej tatuaż i powiedz "ZMIENIAM TO". Tatuaże znaleźć będzie można w małopolskim nakładzie najbliższego wydania "Tygodnika Powszechnego" - partnera akcji.

„Na taką formę rozpropagowania akcji antenowej zdecydowaliśmy się  po raz pierwszy mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków. - Tatuaże traktujemy trochę z przymrużeniem oka, ale całą akcją bardzo poważnie chcemy powiedzieć: "zmień to,  nie powielaj bezmyślnie stereotypów".  Mamy nadzieję, że do naszej akcji, do której z entuzjazmem włączył się „Tygodnik Powszechny”, dołączą też słuchacze Radia Kraków, czytelnicy „Tygodnika” oraz wszyscy, którzy prostym gestem przyklejenia sobie tatuażu i zrobienia z nim zdjęcia zechcą podpisać się pod naszym apelem".

Zdjęcia lub filmy z naklejania tatuaży wysyłać można za pośrednictwem specjalnego formularza "powiadom nas" zamieszczonego na stronie www.radiokrakow.pl  (www.radiokrakow.pl/powiadom-nas) lub przez profil Radia Kraków na Facebooku (facebook.com/radiokrakow) . Z przesłanych zdjęć i filmów powstanie galeria sprzeciwu przeciwko bezmyślnemu kopiowaniu stereotypów i przeciw hejtowi „Stop językowi agresji”. Akcji towarzyszyć będą też specjalne grafiki utrzymane w konwencji załączonych do "Tygodnika Powszechnego" tatuaży, które od wtorku pojawiać będą się na Facebooku Radia Kraków. Każdy, komu nie uda się zdobyć tatuażu, będzie mógł grafiki udostępnić i tym samym  włączyć się do akcji.