25 lat wolności według mieszkańców Krakowa i Małopolski. 100 najważniejszych polskich piosenek  ostatniego ćwierćwiecza. 4 czerwca Radio Kraków świętować będzie rocznicę pierwszych wolnych wyborów.

Przez 4 miesiące wszyscy odpowiadali na te same pytania. „Świadkowie 25-lecia” - znani i nieznani krakowianie i Małopolanie, ludzie zaangażowani w przełom roku 1989 i słuchacze Radia Kraków. Ich opowieści, wspomnienia i świadectwa układały się w wielowątkową opowieść o tym, jak 4 czerwca 89 roku zmienił nasze życie i rzeczywistość, w której żyjemy.
Dokładnie 25 lat po, Radio Kraków zaprasza na Małopolan rozmowy o polskiej wolności.

Ile w nas satysfakcji a ile rozczarowania? Jak odnaleźliśmy się w nowej rzeczywistości? Na te pytania przez cały dzień odpowiadać będą specjalni goście Radia Kraków. A wieczorem
o godz. 21.05 premiera dokumentalnej audycji Ewy Ziembli „Świadkowie 25-lecia - portret zbiorowy”.  4 czerwca 1989 roku oprócz wolności wybierali swoje marzenia. Które z nich się spełniło? Co ich zaskoczyło a co rozczarowało? Portrety ludzi o różnych poglądach i odmiennych życiorysach - audycja będzie swoistym podsumowaniem wielu rozmów, historii i opowieści zarejestrowanych i zapisanych w ramach projektu "Świadkowie 25-lecia".

Przez cały ten wyjątkowy dzień słuchaczom towarzyszyć będzie muzyka z plebiscytu „Kocham wolność”. Od 7 rano do godz. 21.00 Radio Kraków zagra 100 najważniejszych – wybranych przez Piotra Metza, szefa redakcji muzycznej Radia Kraków – polskich piosenek 25-lecia. 10 najlepszych zdaniem słuchaczy utworów i wybrany przez nich z subiektywnej listy Piotra Metza hit 25-lecia, poznamy w programie „Grająca szafa” po godz. 12.05. Wieczorem o godz. 22.05 Piotr Metz zaprosi natomiast w muzyczno-historyczną podróż „Kocham wolność, czyli jak zaszczepiliśmy w sobie jej gen”.

Jak zmieniła się Małopolska po 1989 roku?  
4 czerwca w Radiu Kraków.
Zapraszamy do słuchania. 

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony