5 maja w Krakowie i okolicach rozbrzmiało Radio WAWA – jedyna rozgłośnia w kraju prezentująca na antenie wyłącznie polską muzykę. Małopolszczanie będą mogli słuchać stacji na częstotliwości 88,8 MHz.
Jak dowiedział się portal Malopolskie-Media.info,
sygnał nadawany jest z mocą ERP 500W z nadajnika w Skawinie.

*** Utwory grane w Radiu WaWa możesz sprawdzić na naszym portalu. Kliknij tutaj***

Nadajnik znajdujący się w Skawinie według przyznanej koncesji będzie wysyłał sygnał do następujących miast i gmin: Brzeźnica, Czernichów, Kraków, Liszki, Mogilany, Myślenic, Skawina, Zabierzów.

Wiadomości lokalne dla mieszkańców Krakowa i okolic nadawane będą codziennie od 7:00 do 10:00 co pół godziny, a między 11:00 a 15:00 – co godzinę. Newsy regionalne zawierać będą m.in.: lokalne wydarzenia kulturalne i muzyczne, informacje o sytuacji na drogach oraz poranny magazyn lokalny, przedstawiający rozmaite materiały reporterskie.

- Bardzo się cieszymy, że w końcu po wielu latach Radio WAWA wraca do Krakowa i w jego okolice.  Mamy spore grono wiernych słuchaczy, fanów polskiej muzyki, którzy cierpliwie na nas czekali. W tym roku zaczniemy także nadawać w Gdańsku i Nowym Sączu. Rozwijamy się i  mamy nadzieję, że  porwiemy nowych słuchaczy naszą miłością do polskiej muzyki mówi Anna Paluszek, dyrektor programowa Radia WAWA.

Radio WAWA Zawsze Polska Muzyka jest siecią stacji lokalnych prezentujących wyłącznie polskie przeboje z lat 80., 90. oraz współczesne. Program rozgłośni dopasowany jest do słuchacza w wieku 25-45 lat. Stacji można słuchać w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Krośnie, Opolu, Szczecinie, Ostrołęce i Krakowie.
Oprócz najlepszej polskiej muzyki Radio WAWA informuje o wydarzeniach muzycznych i koncertowych oraz prezentuje wywiady z gwiazdami krajowej sceny muzycznej. Na antenie stacji usłyszeć można o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata, a także z danego regionu.

Pasma programowe Radia WAWA to: „Z Parą od rana” – poranny program prowadzony przez radiowe małżeństwo Monikę Tarkę i Roberta Kilena, wspieranych przez słynnego DeDektywa Inwektywa, czyli Tomasza Łysiaka; „Kultowa 10 po 10” Mariusza Nałęcz-Nieniewskiego; „Najlepsze Polskie Przeboje”, które prezentują słuchaczom Jarek „Jaro” Sobierajewicz i Mariusz Nałęcz-Nieniewski; popołudniowa „Polska Jazda” prowadzona przez Monikę Król oraz wieczorne „Muzyczne Biuro Zamówień” Rafała Wodzińskiego.

W soboty i niedziele w Radiu WAWA Paweł Wiszniewski zaprasza na „Weekend z gwiazdą”. W niedzielne wieczory Robert Kilen prezentuje „Wielką Płytę”, natomiast Jarek „Jaro” Sobierajewicz - „Kultową Listę Przebojów” – jedyne zestawienie w kraju z wyłącznie starszymi utworami, bez nowości muzycznych.


Komentarze  

#1 Bunio 2014-05-07 16:28
lipa! straszna lipa z ta lokalizacją anteny ;/ bo na wschód od krakowa nie słychać wogóle jedynie cos tam w aucie a w domu to mozna zapomniec o wawie w wieliczce i okolicach oraz w niepołomicach i okolicach....
Cytować

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony