Akcją „Walka o ogień 20122” nie opowiadamy się ani „za” Igrzyskami ani „przeciw” – mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków – opowiadamy się za merytoryczną dyskusją, bez demagogii i polityki. Poprzez wyeksponowane w przestrzeni publicznej hasło kampanii, dzięki radiowej antenie, portalom społecznościowym i Internetowi, z dyskusją o Igrzyskach Radio Kraków chce wyjść do mieszkańców. A jak pokazują rosnące wokół tematu Igrzysk w Krakowie kontrowersje – jest ona potrzebna.
Jeszcze kilka miesięcy temu organizacja największej sportowej imprezy w Krakowie nie budziła wielkich kontrowersji – w sondażu przeprowadzonym w maju 2013 r. przez TNS Polska dla Radia Kraków aż 68% mieszkańców Krakowa opowiedziało się za organizacją Igrzysk pod Wawelem, widząc w nich szansę na cywilizacyjny skok i poprawę infrastruktury.
Dziś jednak olimpijski ogień na nowo rozpalił podwawelskie głowy. Oliwy do ognia dolał Prezydent Jacek Majchrowski, który proponując referendum w sprawie Igrzysk, wywołał do tablicy mieszkańców Krakowa. Gorąca dyskusja o tym, czy Igrzyska dla Krakowa to historyczna szansa czy czyste szaleństwo, toczy się już nie tylko w urzędach i gabinetach polityków.
Hasłem „Walka o ogień 2022”, które pojawiło się na elewacji budynku po hotelu Cracovia, Radio Kraków z dyskusją po raz kolejny wychodzi na krakowskie ulice. Debata o Igrzyskach zdominuje w kwietniu antenę Radia Kraków, będzie się toczyć także w specjalnym serwisie poświęconym akcji na stronie www.radiokrakow.pl i radiowych serwisach społecznościowych - profilu na Facebooku i kanale na You Tube.
„Walka o ogień 2022” na żywo w Radiu Kraków
Szczegóły: www.radiokrakow.pl, facebook.com/radiokrakow