Nie tylko słuchowisko, ale także komiks publikowany w odcinkach. Najnowszej produkcji Radia Kraków  - słuchowisku "Nietoty" w reżyserii Jana Klaty - po raz pierwszy towarzyszyć będzie opowieść wizualna. Jej autorem i autorem oprawy graficznej słuchowiska  jest jeden z najzdolniejszych młodych krakowskich artystów Kuba Woynarowski.  Komiks inspirowany tekstem słuchowiska „Nietoty” Sebastiana Majewskiego będzie publikowany w 10 odsłonach na stronie Radia Kraków, od dziś do piątku 13 grudnia.


Tekst słuchowiska posługuje się fascynującym językiem symboli - mówi autor komiksu.

Poszliśmy krok dalejdodaje Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków - Komiks Kuby Woynarowskiego wyprzedza  premierę samego słuchowiska. Przy pierwszej realizacji Jana Klaty w Radiu Kraków – słuchowisku „Dumanowski”-  komiks  Macieja Sieńczyka stworzony został po premierze i  towarzyszył wydaniu płytowemu "Dumanowskiego". Teraz to  komiks poprzedza słuchowisko. Na ile odsłoni to, co usłyszymy dopiero 16 grudnia na antenie Radia Kraków? Kolejne plansze wizualnej opowieści Kuby Woynarowskiego inspirowanej słuchowiskiem „Nietoty” śledzić można codziennie  na stronie Radia Kraków.

„Nietoty” osnute są wokół głośnej historii Goralenvolk - "hańby Podhala", czyli współpracy górali z faszystowskim okupantem. Radiowe słuchowisko nie jest jednak dokumentem. To rodzaj politycznej groteski, w której autentyczne wydarzenia i postaci stają się pretekstem do stworzenia fantastycznej, momentami surrealistycznej opowieści.

Prawdziwe wydarzenia z okresu drugiej wojny światowej i czasu niemieckiej okupacji pod Tatrami są dla nas tylko punktem wyjścia - mówi reżyser słuchowiska Radia Kraków Jan Klata.

Premiera najnowszego słuchowiska duetu Klata / Majewski na antenie Radia Kraków  w poniedziałek 16 grudnia. Wcześniej zachęcamy do śledzenia historii Witalisa Wiedera rysowanej przez Jakuba Woynarowskiego i do obejrzenia  reportażu filmowego z nagrań słuchowiska: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/JGAA-9DNH4H

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony