„Dla większości mieszkańców nie tylko Krakowa, ale i całego regionu Cracovia, Forum czy Szkieletor to symbole bezradności. - mówi Marcin Pulit, Prezes, Redaktor Naczelny Radia Kraków – Zamiast służyć mieszkańcom, szpecą i straszą, a na przeciągających się sporach pomiędzy władzami a inwestorami traci miasto. Baner rozwieszony na Cracovii ma skłonić do merytorycznej rozmowy, której forum będzie antena Radia Kraków. Cracovia to jedynie punkt wyjścia i pretekst do ważnej dla mieszkańców dyskusji na temat architektury i ładu przestrzennego w Krakowie i innych miastach Małopolski.”
Wywiady z urzędnikami i architektami miejskimi odpowiedzialnymi za zagospodarowanie ścisłego centrum Krakowa. Rozmowy z politykami, samorządowcami, artystami i przedsiębiorcami o tym, jaka powinna być przyszłość przestrzeni, na której stoi gmach Cracovii. Opinie mieszkańców. Dyskusja o przyszłości budynku, miejskiej architekturze, o granicach swobody prowadzenia działalności gospodarczej i zakresie ingerencji urzędników, a także szerzej - o wizji miasta toczyć się będzie na antenie Radia Kraków i na stronie www.radiokrakow.pl do 25 kwietnia. Do tego czasu Spółka Echo Investment ma przedstawić nową koncepcję zagospodarowania budynku po hotelu Cracovia. Akcję Radia Kraków zakończy otwarta debata, której przedmiotem ma być ta właśnie propozycja. Centrum kultury, sztuki i mody – jak obiecuje inwestor, kolejne centrum handlowe – czego obawiają się władze miasta, czy też – w przypadku braku porozumienia – nadal słup reklamowy? Jakie będzie zakończenie miejskiej legendy?
Chcąc zachęcić do dyskusji, Radio Kraków w kreacji kampanii wykorzystało jako nośnik reklamowy sam budynek Cracovii. Nietypowy pomysł wzbudził zastrzeżenia właściciela obiektu, który nie wyraził zgody na zamieszczenie na elewacji Cracovii hasła „Hotel zły?”, które pierwotnie miało promować akcję.
„Nie podzielamy tej obawy – wyjaśnia Prezes Radia Kraków – ale zdecydowaliśmy się na złagodzenie hasła kampanii. Dla nas nadrzędnym celem jest sama debata. W naszym przekonaniu otwarta dyskusja służy obu stronom – miastu i inwestorowi. A przede wszystkim Krakowowi i mieszkańcom miasta. Nie chodzi o to, by problem jątrzyć, ale by go nagłośnić i spokojnie przedyskutować”.
Kampania reklamowa „Hotel zły? Co dalej z Cracovią?” i powiązana z nią szeroka akcja redakcyjna i promocyjna to początek podobnych działań, które Radio Kraków chce inicjować i prowadzić w najważniejszych miastach Małopolski.
"Hotel zły? Co dalej z Cracovią?" Dyskusje, opinie, komentarze na antenie Radia Kraków i na stronie www.radiokrakow.pl
Radio Kraków