Krakowskie uczelnie wyższe były dotychczas głównym źródłem finansowania rozgłośni. Większość z grona rektorów nie wyraziła zainteresowania dalszym wspieraniem inicjatywy, podnosząc argument o nieopłacalności przedsięwzięcia. Rezultatem jest wniosek o zlikwidowanie Fundacji. Jego przyjęcie może oznaczać koniec działalności radia.
Mimo że to rektorzy mają decydujący głos w sprawie przyszłości rozgłośni, nie jest ona przypisana do żadnej ze szkół wyższych w Krakowie. Fundacja prowadząca radio zawsze była zewnętrznym podmiotem realizującym dla uczelni działania promocyjne w ramach umów o współpracy. Oznacza to, że żadna z uczelni nie jest za działalność Fundacji odpowiedzialna, co więcej – większość z nich nie odczuwa potrzeby wspierania miejskiego radia akademickiego. Sytuacja taka zaistniała pomimo ogromnego wysiłku, jaki radio wkłada w promowanie akademickich i studenckich inicjatyw oraz drobiazgowego i rzetelnego wypełniania obowiązków wobec uczelni krakowskich.
Radiofonia zawsze była też miejscem, w którym młodzi adepci sztuki radiowej mogli zdobywać cenne doświadczenie i doskonalić warsztat. Stacja stanowi ośrodek, w którym krakowscy studenci uczą się podstaw pracy w radiu i zdobywają umiejętności niezbędne do wejścia w świat „prawdziwego” dziennikarstwa. Trudno zaprzeczyć, że mogą nauczyć się tego także w innych stacjach – podczas praktyk i staży – jednak tylko w radiu akademickim mają przestrzeń do eksperymentów na antenie. Prowadzą tu swoje pierwsze audycje na żywo i mają szansę na zrealizowanie nawet najbardziej oryginalnych autorskich pomysłów.
Stacja jest istotnym elementem krakowskiego życia kulturalnego. Stale współpracuje z lokalnymi kinami, teatrami i muzeami, patronuje licznym festiwalom i ważnym wydarzeniom artystycznym.
Rozgłośnia przez lata doczekała się licznego grona wiernych słuchaczy, które stale rośnie. Strona Radiofonii w portalu społecznościowym Facebook cieszy się ogromną popularnością – 13 lutego br. liczba fanów profilu przekroczyła 10 tysięcy.
Wyniki ogólnopolskiego badania słuchalności Radiotrack, na które powołują się rektorzy, a dające Radiofonii ok. 0,2%, należy traktować z dużą ostrożnością. Warto wspomnieć, że owo badanie realizowane jest głównie przez telefony stacjonarne wśród osób zameldowanych w danym mieście, przez co niemal całkowicie pomija grupę docelową rozgłośni i nie oddaje poziomu jej rzeczywistej słuchalności.
Poza trudną do oszacowania liczbą słuchaczy stacji w eterze, Radiofonia ma również odbiorców w internecie, gdzie za sprawą 6 kanałów trafia dziennie do ok. 1500 osób.
Radiofonia kontynuuje misję krakowskiego radia akademickiego nadającego w eterze na 100,5 FM od 1994 roku. Jako Radiofonia rozgłośnia działa od 2009 roku. Od samego początku działa non-profit, opierając się na wolontariuszach, których przez stację tylko od 2009 roku przewinęło się już ponad tysiąc. "