„To inwestycje nie tylko konieczne, ale wręcz niezbędne – podkreśla Marcin Pulit, Prezes Radia Kraków. Pracujemy na sprzęcie, który nie gwarantuje ciągłości emisji. Każda kolejna awaria w tym momencie grozi przerwaniem nadawania programu. Chcemy zapewnić naszemu słuchaczowi nie tylko najlepszy merytorycznie program, ale też jego najwyższą techniczną jakość. Założony przez nas plan, to największy i najbardziej ambitny plan inwestycyjny od czasu wybudowania w 1999 roku nowej siedziby Radia Kraków”.
Inwestycje dotyczą przede wszystkim studiów emisyjnych: już zakupiono nowy procesor emisyjny ORBAN 8600 – urządzenie niezbędne do poprawienia jakości emitowanego sygnału; do końca roku Radio Kraków zmieni technologie dosyłu sygnału w oparciu o kodeki IP, dzięki którym Radio Kraków emitować będzie sygnał wyłącznie w technologii cyfrowej. Najważniejszą i największą inwestycją (jej szacowany koszt to ok. 1 200 000 złotych) będzie zakup nowego stołu emisyjnego oraz rutera i całkowita przebudowa studia emisyjnego. Dzięki temu emisja Radia Kraków dysponować będzie najnowocześniejszym sprzętem z dostępnych na światowym rynku. Doinwestowane zostanie także studio koncertowo-nagraniowe im. Romany Bobrowskiej: nowe komputery wraz
z oprogramowaniem, wielokanałowy stół mikserski do nagrań wielośladowych i nowe, najwyższej klasy mikrofony pozwolą realizować koncerty, reportaże i słuchowiska na najwyższym poziomie. Wyposażając studio w najnowszy sprzęt, Radio Kraków chce stworzyć ofertę, która będzie konkurencyjna w stosunku do usług proponowanych przez najlepsze studia nagrań w Polsce.
Pieniądze na inwestycje pochodzą ze sprzedaży należącej do Radia Kraków nieruchomości przy ul. Wróblewskiego w Krakowie. Ta kluczowa transakcja pozwoli na zachowanie płynności finansowej i umożliwi radiu niezbędne inwestycje. Zakupy – po raz pierwszy w historii Radia Kraków – sfinansowane zostaną w formie leasingu.
Źródło: Radio Kraków