Początek tygodnia zaskoczył wielu słuchaczy Radia FAMKA Kraków. Z uwagi na sesję egzaminacyjną, Radio FAMKA Kraków zdecydowało się na redukcję ramówki do końca września, aby umożliwić studentom – głównym twórcom i współpracownikom stacji – skupienie się na nauce.

Od poniedziałku, 20 maja 2024 roku, na antenie krakowskiej akademickiej rozgłośni radiowej prezenter obecny jest tylko od godziny 7:00 do 10:00 (nie jak dotychczas od 7:00 do 18:00). Po godzinie 10:00 grana jest sama muzyka, przeplatana wiadomościami ogólnopolskimi o pełnych godzinach oraz lokalnymi pół godziny przed pełną. Dodatkowo emitowany jest również "Gość dnia" o godzinie 11:15 oraz "Kawa na kampusie" przed godziną 18:00.

Radio FAMKA Kraków tłumaczy tę decyzję potrzebą nauki przez osoby współpracujące ze stacją (studentów).

Poniżej przedstawiamy oświadczenie Redaktor Naczelnej Radia FAMKA Kraków - Natalii Wolanin:
Od początku informowaliśmy, że krakowska Famka będzie stacją tworzoną w głównej mierze przez studentów. To radio tworzone przez nich i dla nich. Oczywistym jest to, że jesteśmy tuż przed sesją egzaminacyjną, która jest dla studentów ważna i wymagająca czasu. Musieliśmy zrezygnować z niektórych punktów programu po to aby osoby współpracujące z nami mogły poświęcić się nauce.   Do tej pory cały czas byliśmy aktywni podczas różnego rodzaju wydarzeń. Teraz będziemy jeszcze bardziej widoczni - ramówkę wypełnimy ciekawymi reportażami "z miasta". Mamy nadzieję, że dzięki temu zabiegowi wyjdziemy do naszych Słuchaczy z ciekawą propozycją i przyciągniemy do siebie nowych fanów Famki.  Nasza ramówka na pewno będzie jeszcze się zmieniać. To bardzo młoda stacja, a my testujemy różne możliwości programowe i sprawdzamy reakcje Słuchaczy. Pracujemy nad ciekawymi propozycjami na wakacje, a od października wrócimy na antenę z pełnym programem.  Przypominamy, że nasza stacja cały czas jest otwarta na różnego rodzaju propozycje programowe. Zapraszamy także do współpracy pasjonatów radia!  

W najnowszym badaniu słuchalności stacji radiowych w Krakowie (fala listopad 2023 - kwiecień 2024), Radio FAMKA zajęło trzecie miejsce od końca, z wynikiem 0,6%, wyprzedzając Polskie Radio 24 (0,5%) oraz ESKĘ2 Kraków (0,5%). Radio FAMKA Kraków nadaje od 30 listopada 2023r na częstotliwości 100,5MHz Krakowie.

Słuchacze Radia FAMKA nie są zadowoleni z ograniczonej ramówki stacji. Na forach dyskusyjnych (Forum.RadioPolska.pl) oraz na Facebooku słuchacze doszukują się drugiego dna tej zmiany, spekulując, że stacja może mieć problemy finansowe i decyzja o ograniczeniu ramówki wynika z oszczędności i braku emitowanych reklam na antenie stacji. Dodatkowo, podczas sesji zimowej (w styczniu) ograniczenia ramówki krakowskiej rozgłośni nie było.

Komentarze  

#2 Hubi 2024-05-25 08:36
Famka Kraków dlatego traci ponieważ w krakowie jak eskaw kraków ciągle wycinają wejscia dj-a od 10 do 18 , i robią cisze na antenie w programie i słuchacze odrzucają przez to tą stacje poniewaz non-stop program jest niszczony
Cytować
#1 Radiofan 2024-05-25 08:22
A mieli takie ambitne plany.. Audycja rapowa a wyszedł jeden wielki bulgot na FM. Począwszy od mieszanki Radia Plus po Eskę.
Powinni zmienić nazwę na fundraising fm, gdzie naczelna promuje swoje interesy.

(...)malopolskie-media.info/fm-news/1448-radio-fam ka-krakow-ruszylo-z-regularna-emisja-galeria-wywia d.html
Cytować

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony