Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozpatrzyła wniosek nadawcy International Communication Sp. z o.o. dotyczący zmiany nazwy stacji radiowej z SuperNova na Eska2. Dzięki tej decyzji, już w 2024 roku w województwie małopolskim w Krakowie na częstotliwości 88,8 MHz zabrzmi Eska2 Kraków (obecnie Supernova Kraków), oraz w Nowym Sączu na 92,4 MHz pojawi się Eska2 Nowy Sącz (obecnie Supernova Nowy Sącz).

Radio Supernova po zmianie w Eskę 2, nadal będzie emitować 100% polskiej muzyki ze względu na wymagania koncesyjne stacji radiowej.

Warto przypomnieć, że to już kolejna zmiana nazwy stacji w przeciągu ostatnich 3 lat. Do 5 maja 2021 roku, stacja nadawała jako Radio Wawa, po czym doszło do zmiany nazwy na SuperNova. Na początku 2024 roku stacja nadawać będzie pod nazwą Eska2.

Komentarze  

#1 Hubert 2023-12-01 23:19
Niech wrócą do Wawy z polską muzyką i większą ilością utworów disco polo w godzinie niż dublowanie eski.
Niech wprowadzą do Wawy wieczorne słoneczne non stop polo, zróżnicowaną bazę muzyczną i hasło non stop polo do Rzeszowa krosna Trzebnicy miliczu Jeleniej góry
Cytować

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony