Od 22 lipca 2023r. cyfrowe rozgłośnie radiowe: Disco Radio, Mega Radio oraz Radio Nuta emitują pasma reklamowe od godziny 6 do 22. Nadawcy rozgłośni DAB+: Radia Nuta (spółka JOŁ RADIO Sp. z o.o.), Mega Radia (spółka HELLO RADIO Sp. z o.o.) oraz Disco Radia (spółka DISCO RADIO Sp. z o.o.) z siedzibą w Bielsku-Białej w kwietniu złożyli wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pismo o możliwość emisji 3 minut reklam w ciągu godziny.

KRRiT wyraziła zgodę na emisję reklam zajmujących nie więcej niż 3 minuty w ciągu godziny dla Disco Radia, Mega Radia oraz Radia Nuta. Nadawca za taką możliwość musiał zapłacić 30 413 zł (trzydzieści tysięcy czterysta trzynaście zł). Na życzenie nadawcy możliwość emisji reklam została usunięta w 2019 roku i powróciła ponownie teraz (za dopłatą). Nadawca motywuje chęć emisji reklam radiowych na okres 12 miesięcy, z uwagi na początkowy etap rozwoju radiofonii cyfrowej DAB+ oraz niepewność rynku reklamowego.

Nadawcy Disco Radio, Mega Radia oraz Radia Nuta dzięki braku emisji reklam płacili mniej za cyfrową koncesję radiową.

Dodatkowo nadawcy wystąpili o zmianę nazwy z Mega Radio na Radio Mega oraz z Disco Radio na Radio Disco, motywując chęcią używania nazwy cyfrowej rozgłośni radiowej zgodnie z zasadami języka polskiego.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony