11 niedziel, 11 koncertów, 11 krakowskich i małopolskich wykonawców z różnych kręgów kulturowych i różnych wrażliwości muzycznych. „Letnia scena Radia Kraków” to cykl bezpłatnych, plenerowych koncertów realizowanych na dziedzińcu Radia Kraków w każdą wakacyjną niedzielę (od 25 czerwca do 3 września).


W tegorocznym programie cyklu szczególne miejsce zajmują Artyści, którzy czerpiąc inspiracje z wielokulturowości czy kultury małych ojczyzn, podejmują twórczy dialog z tradycją, łącząc ją ze współczesną popkulturą, nowymi muzycznymi trendami czy twórczością  innych regionów świata. „Letnia scena” jest równie miejscem otwartym dla młodych, utalentowanych małopolskich muzyków i zespołów, o których warto usłyszeć i których warto posłuchać. Wszystkie koncerty będą transmitowane na antenie Radia Kraków. Początek o godz. 17.00. Bezpłatne zaproszenia do zdobycia w programach Radia Kraków, do odebrania w radiowej recepcji (al. Juliusza Słowackiego 22).  Na plenerowej scenie zagrają: Dark Leaves - krakowski zespół grający autorską muzykę, będącą nietypowym połączeniem takich gatunków jak folk, blues, rock z orientalnymi i psychodelicznymi elementami; Sokół Orchestra z nowym projektem „Navia” inspirowanym najstarszymi zabytkami muzyki polskiej; Kukurba & Słowiński Project – projekt tworzony przez dwóch znakomitych krakowskich skrzypków: Tomasza Kukurbę, charyzmatycznego frontmana i altowiolistę zespołu Kroke oraz Stanisława Słowińskiego, młodszego o pokolenie skrzypka, mającego na swoim koncie występy na czele własnych zespołów oraz w wielu formacjach  jazzowych jak i folkowych; zespół Lor – grupa tworzona przez cztery utalentowane artystki z Krakowa, które od kilku lat zarażają swoją folkową i subtelną muzyką; zespół Potock, który w swojej twórczości zderza muzykę rockową z ludowymi tekstami, łącząc nieoczywiste brzmienia i innowacyjne aranżacje tradycyjnych melodii karpackich, Rasm Almashan - polsko-jemeńska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów o oryginalnej, ciemnej barwie głosu, na co dzień mieszkająca w Lipnicy Wielkiej; Gabi Gang – trójka młodych krakowskich muzyków grających muzykę z gatunku synth pop, nawiązującą do lat 80 i 90 a równocześnie czerpiącą inspiracje z polskiej muzyki tradycyjnej. Nie zabraknie również muzycznych inspiracji prosto z Podhala w najlepszym wydaniu – za sprawą żywiołowej Kapelki Hanki Wójciak i zespołu FiśBanda, którzy folkowej tradycji nadają nową siłę wyrazu.  Na „Letniej scenie Radia Kraków” zaprezentują się także wykonawcy Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2023, z którym Radio Kraków współpracuje od wielu lat.

Letnia scena Radia Kraków 2023 – koncerty:
 • 25 czerwca: Dark Leaves
 • 2 lipca: Amber & Silk | Maria Pomianowska / Mingjie Yu - koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków Rozstaje 2023
 • 9 lipca: Kukurba & Słowiński Project
 • 16 lipca: Gabi Gang
 • 23 lipca: FiśBanda
 • 30 lipca: Potock
 • 6 sierpnia: Lor
 • 13 sierpnia Lorein
 • 20 sierpnia: Rasm Almashan
 • 27 sierpnia: Sokół Orchestra
 • 3 września: Kapela Hanki Wójciak


Radio Kraków

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony