Choć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu 2022 roku rozstrzygnęła konkurs na częstotliwość 100,5MHz w Krakowie, które wygrało Radio Famka - stacja nie może jeszcze nadawać. Powodem są uzgodnienia techniczne po stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Do 19 lutego 2022 roku na częstotliwości 100,5MHz w Krakowie swój program nadawała Radiofonia Kraków (Fundacja Krakowskiego Radia Akademickiego Żak), jednak stacja nie złożyła wniosku o przedłużenie koncesji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała na krakowską częstotliwość 100,5MHz konkurs, który wygrało Radio Famka.

Jak dowiedział się portal Malopolskie-Media.info,
obecnie trwają ustalenia międzynarodowe dotyczące kwestii technicznych częstotliwości 100,5MHz w Krakowie. Poprzedni właściciel częstotliwości - Radiofonia Kraków nadawał z obiektu TON Kraków - Kopiec Kościuszki z niższą mocą, a jeszcze wcześniej z obiektu RON Kraków - Malczewskiego, więc potrzebne są nowe ustalenia warunki techniczne częstotliwości dla 100,5 MHz w Krakowie. Jak tylko uzgodnienia narodowe się zakończą pozytywnie, informacja zwrotna trafi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i koncesja będzie mogła zostać udzielona.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony