Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na nadawanie akademickiej stacji radiowej. Konkurs wygrało Radio Famka, które ubiegało się jako jedyne o częstotliwość 100,5MHz.

Stację radiową o charakterze wyspecjalizowanym, skierowaną do studentów, zajmującą się problemami i działalnością środowiska akademickiego - Radia Famka, odpowiedzialna będzie Agencja Radiowo-Telewizyjna „FAMA” Sp. z o.o. Program będzie emitowany na częstotliwości 100,5MHz w Krakowie z mocą ERP 1kW.

Na częstotliwości 100,5Mhz w Krakowie do 19 lutego 2022 roku nadawała akademicka Radiofonia Kraków, która nie złożyła wniosku o przedłużenie koncesji.

Radio Fama ubiegało się o koncesję w Krakowie już 12 lat temu (2010 rok), podczas konkursu na częstotliwość 95,2MHz. Proces koncesyjny na 95,2MHz wygrało nieistniejące już Radio Bajka, a dzisiaj usłyszeć możemy Radio WNET.

Jak informował już wcześniej portal Malopolskie-Media.info, stację akademicką w Krakowie mogła również tworzyć grupa MWE Networks. Nadawca MWE przygotował wniosek o udział w konkursie na stację akademicką w Krakowie, lecz w ostatniej chwili zrezygnował ze względu na szansę nadawania w ogólnopolskim multipleksie cyfrowego radia.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony