Radiową Nagrodą im. Romany Bobrowskiej, najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym przez Radio Kraków, uhonorowany został Leszek Długosz, który jest od wielu lat związany z rozgłośnią – w Radiu Kraków współtworzył audycje poetyckie i słuchowiska.
Okolicznościowymi jubileuszowymi dyplomami, które zaprojektował krakowski artysta wizualny Jakub Woynarowski, wyróżnieni zostali: Pan prof. dr hab. Andrzej Szczerski, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie - za wieloletnią współpracę, współtworzenie cyklicznych audycji Radia Kraków, dzielenie się wiedzą ze słuchaczami regionalnej rozgłośni oraz za wsparcie idei powstania Radia Kraków Kultura.
Pani Izabela Błaszczyk, była dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego, obecnie kierująca spółką Kraków 5020 - za wieloletnią współpracę z Radiem Kraków, inicjatywę wspólnych projektów Krakowskiego Biura Festiwalowego i Radia Kraków, m.in przy Conrad Festival, Festiwalu Misteria Paschalia oraz Krakowskim Salonie Sztuki, dzielenie się ekspercką wiedzą i udział w radiowych debatach.
Szczególny wydźwięk miało wyróżnienie przyznane redakcji magazynu KERMESZ, którą tworzą Grzegorz Suchanicz, Julia Onyszkanycz, Olga Pyrz oraz Ihor Wasyluk. Audycja nadawana jest na naszej antenie w języku ukraińskim już od 20 lat. W obliczu wojny, napływu tysięcy uchodźców, którzy nie znają języka polskiego, stała się dla nich źródłem informacji i przylądkiem dobrej nadziei. Redakcja KERMESZU uhonorowana została za promocję kultury oraz historii łemkowskiej i ukraińskiej w Małopolsce oraz za medialną pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz państwowych, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, władz Krakowa i Małopolski, szefowie krakowskich i małopolskich instytucji kultury, rektorzy krakowskich uczelni oraz szefowie regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. W części artystycznej galę wręczenia nagród uświetnił koncert Capelli Cracoviensis.