Na początku kwietnia 2022 roku, słuchacze Radia Alex w Zakopanem na częstotliwości 105,2MHz mogli przeżyć szok muzyczny. Stacja, która przez 32 lata grała tylko i wyłącznie muzykę folkową, nagle zaczęła grać pop, dance, disco polo oraz w znikomej ilości muzykę góralską.

Zmiany w Radiu Alex nie tylko dotknęły warstwy muzycznej, ale na początku 2022 roku zmienił się prezes Alex Media (nadawcy Radia Alex), został nim Władysław Kotaba, który zastąpił Piotra Sambora. Dodatkowo zmieniła się siedziba spółki, teraz mieści się przy ul. Bulwary Słowackiego 15B w Zakopanem (wcześniej ul. Smrekowa 26A). Z ramówki Radia Alex zniknęły również audycje religijne.

W tym momencie emitowane są 2 wersje Radia Alex:
  • "nowy Alex" na częstotliwości 105,2MHZ w Zakopanem tworzony przez Alex Media z nowym prezesem oraz stroną www.radioalex.com.pl
  • "stary Alex" przed zmianami na stronie internetowej www.radioalex.pl, który tworzony jest Piotra Sambora
Mniejszościowym udziałowcem Alex Media (nadawcy Radia Alex) od 2001 roku jest Radio 90 z Rybnika, silnie związane z Grupą RMF.

Na częstotliwości 105,2MHz usłyszeć można nowych prezenterów, takich jak Michał Siwek, Marek Rusinek czy Marek Moc oraz nowe jingle.

Słuchalność Radia Alex 105,2MHz w województwie małopolskim w ostatnich latach miała tendencję spadającą, w 2020 roku wynosiła 0,7%, 2019 rok - 0,8%, 2017 rok - 1,0 %, 2013 rok - 1,2%, 2012 rok - 0,9%, 2011 - 0,9%.

Playlista Radia Alex 105,2FM dostępna jest pod adresem https://malopolskie-media.info/playlista/lokalne/radio-alex.html

Komentarze  

#3 Joanna Szarek 2023-10-23 16:04
Jestem załamana zmianą radia Alex, jak to usłyszałam to aż łzy stanęły mi w oczach...jedyne radio z góralską muzyką jakie znałam i jakie pokochałam... Na szczęście można przez Internet słuchać tej lepszej wersji radia z prawdziwymi góralskim piosenkami i moim ulubionym Panem czytającym wiadomości, którego pozdrawiam :) oby radio trwało lata!!
Cytować
#2 Malgorzata 2022-11-24 16:24
Ludzie, co wyście zrobili z radiem alex. Tego obecnego się nie da słuchać, mydło i powidło. Poziom tego radia jest wrecz żenujący. Po ,, wind od change,, leci ,, jesteś szalona,, Tekstów spikerów nie da się słuchać, myła nazwy podhalańskich miejscowość, wypaczają góralskie słowa, używają języka slangowego- żenada. A ramówka rusinka nie ma nic wspólnego z podhalem. Karta z kalendarza podaje fakty, które nikogo nie interesują. Profanacja rafia Aleks. Sambor chyba dał się tanio sprzedać.
Cytować
#1 Wieslaw 2022-04-16 16:00
Dzień Dobry
Zacznę od słów
WSZYSTKO CO NOWE JEST WROGIEM STAREGO
zmiany w radiu zabiły ducha podhala ,jakkźe było miło przyjechać do Zakopanego i posłuchać tego radia a szczególnie charakterystyczny głos pani spikerki.
Muzyka jest super nie na miejscu , takiej mogę posłuchać w każdej stacji , kiedy mialem doścw wiedziałem , ze mogę uciec od sztampy .To było cudowne radio .
Wiem ze mój list nic nie zmieni , ale jest mi lżej i szkoda ,ze muszę tęsknić za tamtym radiem .
Życzę dużo zdrowia i rozsądku.
WIeslaw
Cytować

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony