Radio Kraków Kultura to drugi - obok Off Radia Kraków cyfrowy kanał tematyczny Radia Kraków, który rozpoczął nadawanie wraz z nowym rokiem.Nowa muzyczno-publicystyczna antena to propozycja dla szerokiego kręgu słuchaczy zainteresowanych kulturą i kulturalnym życiem Krakowa oraz Małopolski.

Wizytówką stacji będą audycje prezentujące m.in. literaturę, sztuki wizualne, teatr i taniec, ale także musical czy film. Na antenie nie zabraknie autorskich programów regionalnych czy znalezisk z bogatego, bo niemal stuletniego archiwum Radia Kraków.

- Chcemy pokazać, że kultura nie jest jakimś elitarnym doświadczeniem, świątecznym fajerwerkiem. Jesteśmy przekonani, że może stać się częścią codziennego życia, a zarazem skutecznym, choć nieoczywistym narzędziem poznawania świata - mówi redaktorka programowa stacji Justyna Nowicka.

Radio Kraków Kultura to także muzyka.
- W przeważającej mierze ta, którą zwykle nazywa się poważną, ale nic bardziej mylnego - to czysta rozrywka. Nie szkodzi, że sprzed czterystu, trzystu, dwustu czy stu lat - mówi szef muzyczny stacji Paweł Szczepanik. - Wierzymy, że możemy ulegać tym samym namiętnościom, co nasi antenaci. Jednocześnie nie zapominamy o współczesności, stąd domieszka jazzu, muzyki tradycyjnej czy współczesnej. Bo siła kultury tkwi w różnorodności - dodaje.

Pierwsza audycja w ramówce nowej stacji to „Radio Kraków Kultura na co dzień” emitowana od poniedziałku do piątku między godziną 8:00 a 10:00. Poranny program prowadzą m.in Paweł Szczepanik, Jacek Bańka, Justyna Nowicka i Robert Konatowicz. Jeszcze w styczniu na antenie pojawią się premierowe audycje m.in Jolanty Drużyńskiej, Katarzyny Fortuny, Anny Łoś, Marcina Ziobro, Mateusza Borkowskiego i Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej.

Radia Kraków Kultura słuchać można w Internecie (player na stronie radiokrakow.pl), za pomocą aplikacji mobilnej Radia Kraków oraz w odbiornikach cyfrowych z technologią DAB+.

Komentarze  

#1 słuchacz 2022-01-14 11:34
Na jakim kanale w DAB+ nadawana jest nowa stacja? U mnie jej nie wyszukuje w muxie Polskiego Radia w Krakowie.
Cytować

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony