RMF Classic jak co roku w grudniu zmienia profil muzyczny i przez cały dzień grać będzie największe przeboje związane z okresem Bożego Narodzenia. Termin startu akcji „Najpiękniejsza Muzyka na Święta” w tym roku wybrali słuchacze, przypadł on na 1 grudnia.

„W tym roku pod hasłem Najpiękniejsza Muzyka na Święta grać będziemy wcześniej, bo decyzję, od kiedy na antenie pojawiać się będą świąteczne przeboje oddaliśmy w ręce słuchaczy. To oni w internetowym głosowaniu wybrali datę 1 grudnia” – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy RMF Classic.

Na antenie zabrzmią klasyczne, gwiazdkowe standardy sprzed lat, ale w świąteczny nastrój wprowadzi słuchaczy także cała plejada najpopularniejszych artystów: Céline Dion, Michael Bublé, Robbie Williams, John Legend, Kylie Minogue, Bryan Adams czy Paul McCartney. Nie zabraknie znakomitych polskich wykonawców, takich jak Kayah, Grzegorz Markowski, Czerwone Gitary czy Skaldowie.

Wśród piosenek z dzwoneczkami pojawi się również świąteczny utwór napisany specjalnie dla RMF Classic przez Artura Andrusa w wykonaniu samego autora i zespołu rozgłośni. A w Wigilię i podczas Świąt Bożego Narodzenia na antenie, jak co roku, zabrzmią również tradycyjne, polskie kolędy.

W grudniu powraca też muzyczna zabawa dla słuchaczy, czyli Plebiscyt na Świąteczny Przebój Wszech Czasów. Słuchacze wybiorą swoje ulubione gwiazdkowe piosenki w internetowym głosowaniu, a finału można będzie wysłuchać na antenie RMF Classic 26 grudnia.

RMF Classic to ponadregionalna, obecna w 21 największych polskich miastach rozgłośnia (w tym w Krakowie na częstotliwości 87,8MHz), nadająca głównie muzykę filmową, a także klasyczną, piosenkę poetycką czy operę. Adresuje swój program do słuchaczy dojrzałych i wymagających. Odbiorcy RMF Classic to osoby zamożne, mieszkające w dużych miastach i aglomeracjach, wykształcone, pracujące na prestiżowych stanowiskach.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony