4 marca, po długiej i ciężkiej chorobie, odszedł wieloletni dziennikarz Radia Kraków Andrzej Kukuczka. W Radiu Kraków przeszedł wszystkie stopnie radiowego wtajemniczenia. Pracował jako reporter, wydawca, lektor serwisów informacyjnych, a nawet prowadzący programy sportowe. W końcu osiadł w redakcji muzycznej. Słuchacze Radia Kraków znają go jednak przede wszystkim ze świetnych audycji muzycznych, a także znakomitych radiowych felietonów przybliżających historię II wojny światowej. Wychował niejedno pokolenie na muzyce rockowej, miał niepowtarzalny głos i ogromną muzyczną wiedzę...


Andrzeja Kukuczkę wspominają i żegnają dziś radiowi koledzy, przyjaciele i słuchacze Radia Kraków...
- Andrzej na zawsze pozostanie dla mnie, dla nas - jednym z legendarnych i niezawodnie kojarzących się z Radiem Kraków głosów, niezwykłą radiową osobowością, człowiekiem o wielkiej muzycznej wrażliwości, miłośnikiem historii, ale i niezwykle uważnym obserwatorem rzeczywistości z wielkim poczuciem humoru, a jednocześnie życzliwą wyrozumiałością dla świata... - mówi Mariusz Bartkowicz, Prezes Radia Kraków. - Dla wielu z nas kolega i przyjaciel, wszystkim słuchaczom będzie zawsze kojarzył się nie tylko z rockowym brzmieniem. Zapamiętamy go także jako wielkiego miłośnika historii, który w swoich audycjach potrafił o niej w fascynujący sposób opowiadać. W pełnych poczucia humoru, jedynych w swoim rodzaju felietonach w popołudniowym programie "Co niesie dzień", Andrzej z wielką powagą, zza której przebijało jednak ostrze bezlitosnej satyry, opisywał paradoksy otaczającej nas rzeczywistości.

- Z każdej antenowej sytuacji wychodził gładko i najczęściej z jakimś niezłym żartem. Często zgryźliwym, co świetnie sprawdzało się, gdy został felietonistą komentującym zdarzenia dnia - wspomina zaprzyjaźniona z Andrzejem Kukuczką dziennikarka redakcji muzycznej Radia Kraków Agnieszka Barańska.

Zostawił po sobie lukę, której nikt i nic nie wypełni. Brakuje Jego głosu, zgryźliwości, która w połączeniu z nutą sarkazmu wbijała się z chirurgiczną precyzją w cel... Brakuje opowiadań, gdzie w roli głównej byli mistrzowie gitary, The Beatles, STYX czy Marillion... Historia z czasów II wojny światowej... Kto opowie o niej  z taką pasją? Odszedł w tym samym dniu co Tadeusz Nalepa, którego grywał na antenie. Andrzeju! Do zobaczenia w innym studiu...  Wspomina Tomasz Buszewski, szef redakcji muzycznej Radia Kraków.

W walkę o powrót do zdrowia Andrzeja włączyło się wielu ludzi wielkiego serca, Przyjaciół i Słuchaczy Radia Kraków. Środki na leczenie Andrzeja zebrane w skarbonce na stronie Fundacji Alivia, zostaną przekazane innym potrzebującym, podopiecznym Fundacji.

Radio Kraków

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony