Nadawca Radia Wawa 15 września 2020r. wystąpił o zmianę nazwy z WAWA Kraków na SuperNova Kraków emitowanego w Krakowie na częstotliwości 88,8 FM. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy 17 lutego 2021r. Prawdopodobnie nadawca w najbliższym czasie poinformuje oficjalnie o zmianie nazwy.

Przypomnijmy, iż program Radia Wawa Kraków (SuperNowa Kraków) nadawany jest całodobowy, stacja radiowa posiada charakter uniwersalny, emituje 100% polskiej muzyki. Stacja porusza tematykę lokalną dotyczącą Skawiny i innych miejscowości objętych zasięgiem (w tym Kraków).
Program na 88,8 MHz emitowany jest z obiektu Kraków/Rajsko z mocą ERP 1kW. W przeszłości program emitowany był ze stacji nadawczej w Skawinie.

Nadawca uzasadnia swoją decyzję następująco:
Zmiana  nazwy programu  to wynik  analizy  rynku radiowego  pod  kątem  między innymi  identyfikacji  rozgłośni, jak również,  iż pozwoli   ona na   silniejsze   jej związanie z lokalną społecznością, stworzenie jej nowej, lokalnej tożsamości
Nadawca zadeklarował, że wnioskowana nazwa nie wpłynie na realizację obowiązków określonych w koncesji.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony