Krakowska ogólnopolska rozgłośnia radiowa - RMF FM, 15 stycznia 2020 roku obchodzi swoje 30 urodziny. Dokładnie 30 lat temu - 15 stycznia 1990r. o godzinie 12:00 w krakowskim eterze pojawiło się Radio Małopolska FUN na częstotliwości 70,06 MHz, sygnał emitowany był z nadajnika RTCN Kraków "Chorągwica".

15 stycznia z okazji swoich trzydziestych urodzin radio RMF FM przygotowało specjalną ramówkę. Przez cały dzień na antenie będzie można usłyszeć (prawie) wszystkich prowadzących, takich jak: Przemysław Skowron, Tomasz Olbratowski, Mariusz Kałamaga, Ola Filipek, Daniel Dyk, Natalia Kawałek, Jacek Tomkowicz, Mateusz Opyrchał. Darek Maciborek, Marcin Jędrych .

Na antenie pojawi się także wiele gwiazd składających życzenia RMF FM, a wyjątkową okazję do świętowania podkreśli specjalny dżingiel: „RMF FM najlepsza muzyka… od 30 lat”.

Wieczór wypełnią aż dwie imprezy urodzinowe. Od 18:00 do 22:00 Darek Maciborek i Marcin Jędrych podzielą się wspomnieniami z historii radia (także tymi pikantnymi). Marcin Jędrych  otworzy swoje archiwa z dżinglami, piosenkami i programami i telefonami od słuchaczy, które zapisały się w historii RMF FM.  Od 22.00 do 02.00 Paweł Jawor i Krzysztof Urbaniak opowiedzą o radiowej kuchni, zabawnych wpadkach, a dziennikarze ujawnią swoje ukryte dotąd talenty.

Legendarny utwór Toto - Africa, który został zagrany jako pierwszy 30 lat temu, został zagrany dzisiaj po godzinie 16:00.

Z okazji urodzin RMF FM, operator infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce zmienił podświetlenie obiektu nadawczego Krzemionki w Krakowie.
Z okazji urodzin RMF FM, krakowska sieć lodziarni GoodLood przygotowała dla swoich klientów lody w kolorze stacji RMF FM.
https://www.facebook.com/1527154910927147/posts/2278623949113569/

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony