To bez wątpienia najbardziej rozmerdane święto roku. 15 września w samo południe, spod Barbakanu już po raz 25. wyruszy „Marsz jamników”.  Na wyjątkowe święto miłośników jamniczej rasy i przyjaciół wszystkich psów zapraszają Radio Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Ponoć w ich przypadku wady dominują nad zaletami. Ponoć, mimo przeciętnej inteligencji, przez właścicieli i liczne grono miłośników uznawane są za psią elitę. Bo - jak udowadniają historie „wielkich i znanych”, którzy właśnie jamnika wybrali za psiego towarzysza - jamnik to po prostu styl życia. Prawdę tę, na przekór jamniczym sceptykom, przeciwnikom i malkontentom, 15 września już po raz 25. udowodnią sympatycy tej nadzwyczaj charakternej rasy, którzy ze swoimi psimi połówkami przemaszerują spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie. Rozmerdany i rozszczekany pochód wyruszy wraz pierwszymi dźwiękami południowego hejnału. Marszowym krokiem poprowadzi go Orkiestra Wieniawa. Zapraszamy do Krakowa, zapraszamy pod Barbakan i na Rynek Główny nie tylko właścicieli jamników, ale też miłośników wszystkich czworonogów: będziemy się bawić  i pomagać. Od godz. 10.00 na Rynku Głównym dyżurować będą psi eksperci. Na stoiskach wokół sceny można będzie porozmawiać ze specjalistami i bezpłatnie skorzystać  z różnorakich usług. W punktach konsultacyjnych na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące zdrowia i niepokojących zachowań psich towarzyszy odpowiedzą: weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy i zawodowy petsitter. Dostępny będzie cieszący się ogromną popularnością punkt bezpłatnego czipowania i profesjonalny salon psiej piękności.  

Nie zabraknie wyzwań i atrakcji - na uczestników marszu czeka tradycyjny jamniczy konkurs  z nagrodami. W tym roku pod hasłem „Ty i Twój jamnik – para z charakterem”.
Podczas przemarszu behawioryści wypatrywać będą w wielonożnym tłumie par potwierdzających opinię, że jamnik jako psi indywidualista i czworonóg obdarzony niepokornym charakterem może tworzyć zgodną parę jedynie z kimś o podobnym usposobieniu. A warto przypomnieć, że wśród towarzyszy jamniczego życia (bo trudno mówić o „właścicielu jamnika”) były tak wybitne i zarazem mocne osobowości jak Andy Warhol, królowa Wiktoria, Stanisław Lem, Jerzy Waldorff czy  Michalina Wisłocka.

Marsz jamników jest również okazją, aby pomagać i o pomaganiu rozmawiać.  A pomagamy najsmutniejszym i najbardziej zapomnianym psiakom -  psom ze schronisk
i przytulisk. Na scenie pod Ratuszem swój finał będzie miała poprzedzająca „Marsz jamników” akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre”, podczas której Radio Kraków stara się pomóc w znalezieniu dobrych domów dla psów czekających na adopcję w małopolskich schroniskach. Samotne i bezdomne psiaki mogą liczyć również na ogromne serca uczestników „Marszu jamników” - na jednym z 10 stoisk umiejscowionych wokół sceny pod Ratuszem prowadzona będzie zbiórka karmy dla czworonogów z małopolskich przytulisk w Łętkowicach i Harbutowicach. Zachęcamy, aby już dziś zaplanować rodzinny spacer na Rynek Główny, liczymy na udział w zbiórce nie tylko uczestników marszu, ale też wszystkich krakowian.

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony