Punktualnie o godz. 12:11, w poniedziałek 12.11.2018r. nadawanie w Krakowie rozpoczęło Radio WNET na częstotliwości 95,2MHz. Sygnał nadawany jest z obiektu SLR Kraków - Krzemionki, z mocą ERP 100W oraz w polaryzacji pionowej(V).

Przed oficjalnym startem Radia WNET, na częstotliwości 95,2 MHz w Krakowie emitowany był zapętlony utwór The Beatles - Yellow Submarine w różnych coverach, zapraszający słuchaczy na start stacji, słowami:
Od 12 listopada 2018 roku, od godz 12:11, od pierwszego dnia drugiego stulecia od odzyskania niepodległości, Radio WNET, radio 2 prędkości, radio 2 stolic, w Krakowie i Warszawie na 95,2 i 87,8 UKF.Słuchaczy z Krakowa i Warszawy punktualnie o 12:11 przywitał Krzysztof Skowroński, założyciel Radia WNET. Założyciel Radia WNET podziękował Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji za możliwość nadawania programu radiowego w Krakowie i Warszawie. Na początek została zaśpiewana pieśń "My Pierwsza Brygada" przez gości Radia WNET, w tym Witold Kołodziejski (Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji) oraz Teresa Bochwic (minister z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji). Poniżej moment rozpoczęcia nadawania Radia WNET w Krakowie, na 95,2 MHz.Program Radia WNET będzie nadawany 24h na dobę. Nadawca zgodnie z koncesją wydaną przez KRRiT może emitować maksymalnie 6 minut reklam w ciągu godziny zegarowej. Koncesja Radia WNET jest ważna do 17 października 2028 r. Siedziba stacji mieści się w Warszawie.

Komentarze  

#1 Piotr 2018-11-24 12:15
Nadajnik 100 W to stanowczo za mało i ledwo można odbierać radio WNET w centrum Krakowa, nie mówiąc już o Nowej Hucie czy obrzeżach miasta.
Cytować

Dodaj komentarz

Moderatorzy mają prawo usunąć dany komentarz, gdy:
*jest on wulgarny lub wzywa do nienawiści,
*jest on obraźliwy (bezpośrednio obraża innego komentującego lub dowolną inną osobę),
*poziom merytoryczny komentarza jest bardzo niski,
*komentarz jest nie na temat (np: rozmawiamy o wynikach słuchalności, a w komentarzu ktoś lamentuje nad fatalnym stanem swojego mieszkania) , lub wkleja tylko link do strony WWW bez udziału w dyskusji,
*komentarz zawiera nieakceptowalną liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych lub rzeczowych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek strony